Tarnów. Kolejna podwyżka za korzystanie z obiektów sportowych? Radny Górnikiewicz GRZMI!

2020-06-18 8:34 AT

TOSiR drugi raz w tym roku chce podnieść opłaty za korzystanie z obiektów sportowych w Tarnowie. Zgodnie z tą propozycją, mieszkańców miasta drożej kosztowałaby między innymi wizyta na basenie, a kluby organizujące zajęcia dla dzieci płaciłyby więcej za wynajęcie boisk. Przeciwko takiej formie łatania miejskiego budżetu, nadwyrężonego epidemią koronawirusa publicznie zaprotestował radny Piotr Górnikiewicz.

W miejskiej kasie brakuje pieniędzy, chyba nikt w Tarnowie nie ma co do tego wątpliwości. Budżet, który od samego początku był skrojony bardzo skromnie, dodatkowo pęka w szwach ze względu na epidemię koronawirusa. Sytuacji nie poprawiła ostatnia decyzja radnych dotycząca opłat za wywóz śmieci. Magistrat skarży się, że dalej będzie musiał dokładać do gospodarki odpadami, przez co koniecznie będą cięcia w innych sferach działalności, lub podwyżki opłat. Podczas posiedzenia komisji sportu przedstawiciele TOSiR-u zapowiedzieli wprowadzenie nowego cennika wynajmu miejskich obiektów sportowych. 

Przeciwko takiemu sposobowi łatania miejskich finansów zaprotestowali członkowie komisji sportu, na czele z przewodniczącym tego gremium Piotrem Górnikiewiczem. Radny, który sam jest zresztą działaczem sportowym publicznie skrytykował podwyżkę cen opłat. Byłaby ona dolegliwa dla mieszkańców korzystających na przykład z miejskich basenów, lecz również dla klubów organizujących zajęcia sportowe dla dzieci. Być może niektóre z nich byłyby zmuszone do zakończenia działalności, albo... wynajmowania boisk poza Tarnowem.

- Dokąd zmierza tarnowski sport ? Raczej donikąd. Potwierdziła to dzisiejsza Komisja Sportu i informacja o kolejnych znaczących podwyżkach zaproponowanych przez TOSIR. Podwyżka bolesna szczególnie, gdyż dotyka bliskie nam podmioty prowadzące zajęcia z tarnowskimi dzieciakami. Przypomnę tylko, że to druga podwyżka w tym roku a ceny w ciągu kilku miesięcy na niektórych obiektach wzrosły o kilkaset procent np: z 20 na 80 lub z 35 na 100 zlotych/godz).Spore podwyżki dotyczą też tarnowskich basenów. Komisja wyraziła zdecydowany sprzeciw dla tego typu działań. Dla kilku klubów może oznaczać to koniec działalności. Bezzasadne w takich okolicznościach wydaje się promowanie naszego miasta hasłem "Tarnów wspiera sport" chyba że dokonamy małej korekty i po słowie Tarnow dodamy slowo "nie" modyfikujac jednocześnie słowo sport(u) - napisał na FB radny Piotr Górnikiewicz.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Krzesełka ze stadionu Nafciarzy na sprzedaż