Tarnów. Kolejne branże będą PROTESTOWAĆ! Blokada alei Solidarności

Tarnów. Kolejne branże będą PROTESTOWAĆ! Blokada alei Solidarności
Autor: Robert Jones/cc0/pixabay Ruch na jednej z najruchliwszych ulic w Tarnowie zostanie zablokowany na godzinę.

Po rolnikach protestować chcą również przedstawiciele kolejnych branż. Tym razem nie chodzi jednak o sprzeciw wobec "piątki dla zwierząt", ale o rządową pomoc związaną z epidemią koronawirusa. Tarnowscy restauratorzy zapowiedzieli, że w poniedziałek (26 października) przez godzinę zablokują ruch na alei Solidarności, jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Tarnowie.

Wczoraj (21 października) w całej Polsce odbywały się protesty rolników zorganizowane przez Agrounię, których celem było wyrażenie sprzeciwu wobec "piątki dla zwierząt". W Tarnowie zanosi się na kolejny strajk, choć tym razem demonstrować mają restauratorzy, przedstawiciele branży weselnej oraz artyści, a chodzi im o rządową pomoc związaną z epidemią koronawirusa. Uczestnicy protestu mają w poniedziałek, 26 października o godz. 12.00 na godzinę zablokować ruch na alei Solidarności, poprzez masowe spacerowanie przez przejście dla pieszych znajdujące się w sąsiedztwie filii Urzędu Wojewódzkiego. Przedsiębiorcy domagają się między innymi: dopłat do pensji pracowników, anulowania składek ZUS, anulowania opłat koncesyjnych za możliwość sprzedaży alkoholu, czy wprowadzenia na czas epidemii "zerowej" stawki VAT.

- Tarnowski protest branży gastronomicznej, ślubnej i artystów.Zapraszamy wszystkich związanych branżą gastronomiczną (właścicieli restauracji, hoteli, pubów, bistro a także ich pracowników, dostawców, właścicieli lokali), całą branżę ślubną(DJ, fotografowie, dekoratorzy, kwiaciarki, cukiernicy, muzycy), tarnowskich artystów. Zapraszamy też wszystkich Tarnowian, w szeroko rozumianej branży rozrywkowej oraz w firmach współpracujących, pracuje około 5% mieszkańców Tarnowa. Rozejrzyj się i na pewno zobaczysz kogoś z twojej rodziny, znajomych kto cierpi z powodu zamknięcia.Dlaczego protestujemy?Nie negujemy zagrożenia oraz potrzeby ograniczeń, ale nie możemy przejąć na siebie obowiązków które spoczywają na państwie Polskim. Od marca nie jesteśmy w stanie działać w dotychczasowy sposób, ciągle jesteśmy ograniczani i kontrolowani. Nasze branże zanotowały największe spadki przychodów spośród wszystkich dotkniętych kryzysem. Protestujemy, a tak naprawdę głośno krzyczymy, bo biznesy budowane przez nas i naszych pracowników są bardzo poważnie zagrożone. Pierwsza fala kryzysu doprowadziła do upadku części z nas, a pomoc od rządu była niewystarczająca, biorąc pod uwagę nasze koszty prowadzenia działalności. Druga fala zabierze ze sobą jeszcze więcej ofiar. Upadek naszych biznesów, to likwidacja wielu miejsc pracy w Tarnowie.Gdzie i jak protestujemy?Spotykamy się w najbliższy Poniedziałek 26 X o godzinie 12 przed urzędem wojewódzkim w Tarnowie na al. Solidarności. Będziemy w maseczkach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa przez godzinę spacerować po przejściu dla pieszych.Czego oczekujemy ?Poniżej znajdują się nasze postulaty. Od rządu oczekujemy pomocy, a od Was Tarnowianie chcielibyśmy poczuć wsparcie i zrozumienie. Przepraszamy Was, że na chwilę sparaliżujemy miasto, ale czujemy, że nie mamy innego wyjścia. Postulaty:

  • anulowanie składek ZUS w okresie od września 2020 do marca 2021.
  • anulowanie podatku od pracowników w okresie od września 2020 do marca 2021.
  • dopłata w wysokości 80% wynagrodzenia pracowników w okresie od września 2020 do marca 2021.
  • wypłata postojowego dla właścicieli lub osób samozatrudnionych w wysokości 2000 zł miesięcznie w okresie od września 2020 do marca 2021.
  • wypłata odszkodowań dla przedsiębiorców w wysokości 20% przychodów uzyskanych w roku 2019.
  • stawka "0" podatku vat przez okres Pandemii.
  • dopłata do czynszów w wysokości 50% w okresie od września 2020 do marca 2021.
  • anulowanie opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu na rok 2021.
  • odroczenie do końca 2021 roku lub 100% bonifikata za kasy online.
  • anulowanie opłat ZAIKS i pokrewnych w okresie od września 2020 do marca 2021.
Pogrzeb księdza proboszcza zmarłego na koronawirusa