Tarnów. Komunikacja miejska na Wszystkich Świętych. Czy będzie darmowa?

Autobus Tarnów
Autor: Łukasz Grygiel

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas tradycyjnych wizyt na cmentarzach. Spora część mieszkańców planuje dotrzeć na tarnowskie nekropolie przy pomocy komunikacji miejskiej. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich Zarząd Dróg i Komunikacji uruchomi okolicznościowe linie autobusowe, kursujące w okolice cmentarzy. Czy są one darmowe?

Dla osób planujących dotrzeć na jeden z tarnowskich cmentarzy Zarząd Dróg i Komunikacji przygotował sześć linii specjalnych, oznaczonych numerami od C1 do C6. Ich rozkład jazdy można sprawdzić na stronie internetowej ZDiK. Linie specjalne kursują nie tylko 1 listopada, ale też 31 października i 2 listopada. Pamiętajmy, że 30 października następuje ogólna zmiana rozkładu jazdy autobusów miejskich w Tarnowie!

Zgodnie z uchwałą rady miejskiej w Tarnowie w dniu 1 listopada korzystanie z miejskiej komunikacji jest całkowicie darmowe dla wszystkich. Dotyczy to wszystkich linii, nie tylko specjalnych. Natomiast zmierzając na cmentarz w dniach: 31 października i 2 listopada za bilet zapłacimy już normalną cenę, bez względu na numer wybranej linii autobusowej. W tych dniach odpłatne jest również korzystanie z linii specjalnych.

Dr Paweł Grzesiowski: Po 1 listopada będziemy mieli pół miliona zakażonych [Super Raport]