Pogoda na Wszystkich Świętych. Czy w Tarnowie warto wcześniej odwiedzić cmentarze?

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, która w naszym kraju jest tradycyjnie związana z wizytami na cmentarzach. Wiele osób zastanawia się, czy ze względu na epidemię koronawirusa nie warto wcześniej odwiedzić grobów swoich bliskich zmarłych tak, aby uniknąć tłoku na nekropoliach i ograniczyć możliwość zakażenia. Pomóc w podjęciu decyzji mogą również meteorolodzy, którzy na dzień 1 listopada prognozują w Tarnowie opady deszczu.

Wszystkich Świętych w cieniu epidemii

W tym roku uroczystość Wszystkich Świętych będzie się odbywała w cieniu drugiej fali epidemii koronawirusa, która nawiedziła nasz kraj. Dzisiaj (22 października) liczba nowych przypadków infekcji SARS-CoV-2 znowu była rekordowa. Również w Tarnowie z dnia na dzień rośnie liczba osób zainfekowanych. Wielu mieszkańców zastanawia się, czy w obecnej sytuacji nie przyspieszyć swojej wizyty na grobach bliskich. Pomóc w podjęciu takiej decyzji może także prognoza pogody. Synoptycy nie mają dobrych informacji dla tarnowian, według ich przewidywań 1 listopada należy spodziewać się typowo jesiennej aury.

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych w Tarnowie

W czwartek, 22 października możemy cieszyć się w Tarnowie wyjątkowo ładną pogodą i wysokimi, jak na tę porę roku temperaturami powietrza. Niestety synoptycy portalu AccuWeather prognozują, że pod górą św. Marcina tak korzystna aura nie utrzyma się do uroczystości Wszystkich Świętych. Ochłodzenie i opady mają dotrzeć do Tarnowa już dzień wcześniej, czyli w sobotę 31 października. W trakcie dnia temperatura powietrza ma wówczas wynieść tylko 6 stopni Celsjusza, a dodatkowo należy spodziewać się deszczu. Meteorolodzy twierdzą, że 1 listopada zrobi się odrobinę cieplej (10 stopni Celsjusza), jednak w dalszym ciągu będzie padać i to nawet mocniej niż w sobotę. Przez oba dni niebo pozostanie zachmurzone. 

Przez protest rolników nie mogła dostać się na porodówkę. Pomogli policjanci