Tarnów. Niewybuch na terenie dawnej jednostki wojskowej! Ulica Szkotnik zamknięta TERAZ! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-08-06 13:21
Taśma policyjna
Autor: Materiały Policji [ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE] Leszno: Ludzkie zwłoki w pustostanie! Jak zginął 51-latek?

Ulica Szkotnik w Tarnowie została zamknięta ze względu na niewybuch znaleziony podczas modernizacji Regionalnego Centrum Edukacji o Pamięci, znajdującego się na terenie dawnej jednostki wojskowej przy ulicy Mościckiego. Trwa oczekiwanie na przyjazd saperów, którzy zdecydują czy konieczna jest ewakuacja mieszkańców pobliskich bloków.

Niewybuch na placu budowy muzeum w Tarnowie

AKTUALIZACJA

Sytuacja już wróciła do normy. Ulica Szkotnik jest ponownie przejezdna.

Podczas prac remontowych przy Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci (oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie) przy ulicy Mościckiego znaleziono niewybuch. Ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo ulica Szkotnik została zamknięta! Trwa oczekiwanie na przyjazd saperów. Jak poinformował nas rzecznik tarnowskiej policji asp. szt. Paweł Klimek powinni oni dotrzeć na miejsce między godziną 15.00 a 15.30. Saperzy zdecydują o ewentualnym podjęciu kolejnych działań, w tym w razie konieczności ewakuacji mieszkańców pobliskich zabudowań.

Czynny pozostaje dom handlowy Max, ale klienci wychodząc z obiektu powinni kierować się w stronę ulicy Powstańców Warszawy, a nie ulicy Szkotnik.