Tarnów: Nudziło im się w drodze powrotnej do domu, więc zniszczyli kilkadziesiąt banerów wyborczych

2019-10-09 8:55 Adrian Teliszewski
zniszczone banery Tarnów
Autor: tarnow.policja.gov.pl

Wyjaśniła się sprawa kilkudziesięciu zniszczonych banerów wyborczych, które wisiały w Tarnowie przy ulicy Tuchowskiej. Wandalami okazali się dwaj mężczyźni, którzy złapani przez policję przyznali się do winy. Nie potrafili jednak wytłumaczyć celu swoich chuligańskich czynów.

O zniszczeniu banerów zaalarmowali policję przedstawiciele komitetów wyborczych, których materiały zostały uszkodzone. Jak się okazało po analizie materiału wideo z monitoringu, do sytuacji doszło późno w nocy, a odpowiadają za nią dwaj mieszkańcy podtarnowskiej miejscowości. 21-latek oraz 24-latek nie wskazali powodu swoich działań. Nie mieli z góry upatrzonego komitetu, którego wyborcze reklamy były zrywane. Niszczyli wszystkie banery, koło których przechodzili, zarówno wiszące na ogrodzeniach, jak i te umieszczone na przyczepach samochodowych. 

Straty spowodowane przez wandali zostały wycenione na około 1500 złotych. Obecnie sprawą zajmują się policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum. Sprawcom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.