Tarnów. Szpital polowy w Arenie "Jaskółka". Decyzja zapadła! [ZDJĘCIA]

2020-11-02 17:51

W Tarnowie powstanie tymczasowy szpital przeznaczony dla chorych na COVID-19. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami będzie on zlokalizowany w Arenie "Jaskółka" Tarnów, co potwierdził dzisiaj (2 listopada) prezydent miasta Roman Ciepiela. Docelowo w mościckiej hali znajdzie się około 200 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Koszty budowy szpitala wziął na siebie PKO Bank Polski.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował dzisiaj (2 listopada), że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami udostępni wojewodzie małopolskiemu Arenę "Jaskółka" tak, by na hali mógł powstać tymczasowy szpital przeznaczony dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Wewnątrz obiektu znajdzie się około dwustu łóżek dla pacjentów z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Równocześnie Roman Ciepiela zaapelował do pracowników medycznych o włączenie się w powstawanie szpitala.

Miasto nie będzie partycypowało w kosztach adaptacji hali na szpital polowy, zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego środki mają pochodzić ze spółek skarbu państwa. W tym przypadku powstanie lecznicy sfinansuje PKO Bank Polski.

- W ramach posiadanych kompetencji jako osoba kierująca zarządzaniem kryzysowym w naszym mieście, podjąłem decyzje o udostępnieniu Wojewodzie Małopolskiemu całego obiektu Areny Jaskółka Tarnów pod potrzeby powstającego szpitala tymczasowego. Nadzwyczajna sytuacja epidemiologiczna wymaga od nas zachowań nadzwyczajnych. Zwracam się się z apelem do wszystkich lekarzy, pielęgniarek, ratowników, analityków, techników medycznych oraz wolontariuszy o włączenie się aktywnie w stworzenie tego szpitala. Setki osób już dzisiaj czeka na pomoc w swoich domach. Nie pozostawmy Ich samych. Jest w nas Solidarność - napisał na FB prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Kolorowy Tarnów. Park ozdobiło dwa tysiące chryzantem