Tarnów. Tysiące pisanek ozdobi miasto. Które miejsca będą udekorowane? [ZDJĘCIA]

2021-03-24 13:47
Tarnów. Tysiące pisanek ozdobi miasto. Które miejsca będą udekorowane?
Autor: Łukasz Grygiel W Tarnowie "Pisankowy desant" odbędzie się po raz piąty.

To już tarnowska tradycja. Magistrat ponownie chce udekorować miasto wielkanocnymi pisankami przygotowanymi przez uczniów tarnowskich szkół i przedszkoli. W sumie na drzewach w centrum Tarnowa zawiśnie kilka tysięcy kolorowych jajek. "Pisankowy desant", o ile na przeszkodzie nie stanie pogoda, odbędzie się w czwartek (25 marca). Ze względu na pandemię koronawirusa, podczas wydarzenia muszą być przestrzegane obostrzenia epidemiologiczne.

"Pisankowy desant" w Tarnowie już po raz piąty

Już po raz piąty Tarnów zostanie ozdobiony wielkanocnymi pisankami. Na drzewach w centrum miasta zawiśnie kilka tysięcy kolorowych jajek. Seniorzy wykorzystają pisanki zrobione przez dzieci w ubiegłych latach, dzięki czemu kolorowe jajka zawisną na rajskiej jabłoni przy placu Sobieskiego oraz na drzewach tarniny na skwerze ojca Olgierda Kokocińskiego. Do tegorocznej akcji włączy się również Biuro Wystaw Artystycznych, które udekoruje 200 pisankami drzewko przy swojej siedzibie w Parku Strzeleckim. Uczniowie tarnowskich szkół i przedszkoli ozdobią pisankami drzewka na deptaku przy ulicy Wałowej. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie musi się odbyć w reżimie sanitarnym, dlatego poszczególne drzewka będą ubierać dzieci z jednej placówki edukacyjnej. O ile na przeszkodzie nie stanie pogoda, "Pisankowy desant" odbędzie się w czwartek (25 marca) w godz. 11.00-13.00.

PRZECZYTAJ: Brzesko. Kobieta zaczęła rodzić w holu szpitala. SOR zajęty pacjentami zakażonymi koronawirusem

- W tegorocznej, piątej edycji biorą udział 62 podmioty. O ile nam wiadomo, tarnowski „Pisankowy Desant” jest jedyną w Polsce tego rodzaju akcją w takim dużym wymiarze, a z różnych źródeł wiemy, że mamy naśladowców. Choć tegoroczna edycja „Pisankowego Desantu” odbywa się w nieco zmienionej formule, nadal jest on wydarzeniem otwartym dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Dlatego serdecznie zapraszamy tarnowian, którzy chcą się przyłączyć do tej akcji, aby jeszcze przed świętami przynieśli swoje pisanki i również zawiesili na drzewach - powiedziała Maria Zawada-Bilik, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej.

ZOBACZ: Boom inwestycyjny w Tarnowie? Kolejny inwestor kupił działkę na Piaskówce

Wielkanocne pisanki pojawiły się już na tarnowskim rynku. Jak wyglądają? Zapraszamy do galerii znajdującej się poniżej.

Pościg za piratem drogowym. Nagranie prosto z radiowozu