Tarnów w czołówce najlepszych miast do odwiedzenia po pandemii! Za co został wyróżniony?

Tarnów w czołówce najlepszych miast do odwiedzenia po pandemii! Za co został wyróżniony?
Autor: Adrian Teliszewski Tarnów znalazł się w gronie dziesięciu polskich miast, które warto odwiedzić po zakończeniu pandemii.

Tarnów znalazł się w gronie dziesięciu polskich miast, które warto odwiedzić po zakończeniu pandemii koronawirusa. Ranking został przygotowany przez portal The First News. Wśród najciekawszych miejsc pod górą św. Marcina wymieniono między innym dworzec kolejowy, Muzeum Etnograficzne, czy rynek z renesansowym ratuszem i znajdującym się na nim maszkaronami.

Tarnów wyróżniony

Portal The First News przygotował ranking dziesięciu polskich miast, które warto odwiedzić po zakończeniu pandemii koronawirusa. W tym gronie obok Krakowa, Gdańska, czy Łodzi znalazł się również Tarnów. Według autorów rankingu, przebywając pod górą św. Marcina koniecznie trzeba zobaczyć secesyjny dworzec kolejowy, który został nawet uznany najpiękniejszym tego typu obiektem w Polsce. 

ZOBACZ: Dramat Mateusza zaczął się w Wigilię. Ma złamany kręgosłup. Od wypadku nie widział swoich bliskich

Inne znajdujące się w Tarnowie miejsca, które zostały zauważone w rankingu to między innymi: Muzeum Etnograficzne z wystawą poświęconą społeczności romskiej, czy ścisłe centrum miasta z niedawno wyremontowanym rynkiem i renesansowym ratuszem, na którym znajduje czternaście maszkaronów.

Przeczytaj też: Tarnów małym miastem? Jest większy niż dziesięć europejskich stolic! [GALERIA]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj! 

Wróżka przepowiada przyszłość! Co w 2021 roku spotka Zenona Martyniuka, Julię Wieniawę i Krzysztofa Krawczyka? | Gwiazdy bez maski