Tarnowskie siatkarki WYROLOWANE przez związek siatkówki! MOCNE słowa prezesa Azotów

2020-01-24 11:50 Adrian Teliszewski
Tarnowskie siatkarki WYROLOWANE przez związek siatkówki! MOCNE słowa prezesa Azotów
Autor: Tomasz Schenk Przed decyzję PZPS tarnowskim siatkarkom grozi spadek z I ligi

Przez decyzję Polskiego Związku Piłki Siatkowej tarnowskim siatkarkom grozi pożegnanie z I ligą! W trakcie sezonu postanowiono, że oprócz drużyn, które same wycofały się z rozgrywek spadną jeszcze dwie kolejne. Na temat współpracy z PZPS w mocnych słowach wypowiedział się również prezes Azotów Wojciech Wardacki.

W trakcie rozgrywek z rywalizacji w I lidzie wycofały się dwa kluby: MKS Dąbrowa Górnicza oraz Budowlani Toruń. W związku z tym wydawało się, że w tym sezonie już nikt więcej nie zostanie zdegradowany, tymczasem siatkarska centrala zmieniła reguły w trakcie gry. Zgodnie z decyzją PZPS zespół, który zajmie na koniec rozgrywek 12 miejsce pożegna się z I ligą, a ekipy z miejsc 10-11 rozegrają między sobą baraż o ostatnią bezpieczną lokatę.

Obecnie zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów plasują się na 11 miejscu. Dotychczas wydawało się, że jest to bezpieczna pozycja, jednak związkowa uchwała przysparza Żyrafom sporych problemów.

Zbulwersowani są kibice tarnowskich siatkarek, którzy w internecie wyrazili swoje zdanie na temat decyzji PZPS. W radiu RDN Małopolska o kulisach współpracy ze związkiem negatywnie wypowiedział się również Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty. 

- W przypadku Grupy Azoty mamy dwie skrajności: fatalna współpraca z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i bardzo udana z Polskim Związkiem Narciarskim. Dlaczego tak jest? To pytanie do władz PZPS, które w ogóle się nie przejmują ani sponsorami, ani właścicielami klubów. Nie chcę rozwijać tego wątku, bo to bolesna sprawa - powiedział Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.