To już koniec pandemii koronawirusa w Tarnowie? Wiemy, ile osób zachorowało, zmarło i zostało zaszczepionych

2021-06-09 12:40
To już koniec pandemii koronawirusa w Tarnowie? Wiemy, ile osób zachorowało, zmarło i zostało zaszczepionych
Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay Od początku 2021 roku koronawirusem zaraziło się 7349 tarnowian. Zmarło 165 osób.

Pandemia koronawirusa w Tarnowie dobiega końca? W ostatnich dniach przypadki nowych zakażeń w mieście są sporadyczne. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela przedstawił dane obejmujące okres od 1 stycznia 2021 roku. W tym czasie koronawirusem zaraziło się ponad 7 tysięcy tarnowian, a zmarło 165 osób. Szczyt zachorowań przypadł 26 marca. Wówczas w Tarnowie, w ciągu jednej doby potwierdzono ponad sto nowych zakażeń.

To już koniec pandemii koronawirusa w Tarnowie?

Ostatnie dni przyniosły bardzo niewielki przyrost liczby zakażeń koronawirusem w Tarnowie. Nowe przypadki można policzyć na palcach jednej ręki. To daje nadzieję, że w pandemii dobiega końca. Pandemiczny bilans, obejmujący okres od 1 stycznia 2021 roku przedstawił prezydent miasta Roman Ciepiela. W tym czasie koronawirusem zaraziło się 7349 tarnowian, natomiast liczba zgonów sięgnęła 165. Szczyt zachorowań odnotowano 26 marca, gdy w Tarnowie, w ciągu jednej doby potwierdzono aż 126 nowych przypadków SARS-CoV-2. Rośnie liczba osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. W Tarnowie szczepionkę przyjęło już 62 tysiące osób. W tym gronie są nie tylko mieszkańcy miasta, ale również sąsiednich gmin, czy nawet innych części województwa małopolskiego. Dzisiaj (9 czerwca) w Tarnowie potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

PRZECZYTAJ: Tarnów: 34-letni bezdomny pobity przez młodych mężczyzn. Zabrali mu jego najcenniejszą rzecz

ZOBACZ: Dyrektor stadniny w Regietowie wykorzystał seksualnie praktykantkę, ale nie pójdzie do więzienia. Prokuratura oburzona decyzją sądu

Grób Bohdana Smolenia. Niezapomniani