To walka nie tylko o punkty, ale też o prestiż. W sobotę do Tarnowa przyjeżdża Stal Mielec

2019-11-08 9:00 Adrian Teliszewski
Grupa Azoty Tarnów
Autor: Iga Sady/Grupa Azoty Tarnów

W sobotę, 9 listopada Grupa Azoty Tarnów podejmie SPR Stal Mielec. To pierwsze oficjalne starcie derbowe po awansie tarnowian do PGNiG Superligi. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00 w hali przy ulicy Mickiewicza.

Przed spotkaniem psychologiczna przewaga jest po stronie tarnowian, którzy dotąd w lidze odnieśli o jedno zwycięstwo więcej niż ich sobotni rywale, a w tabeli znajdują się tuż przed nimi. Z kolei podkarpacka ekipa lepiej radziła sobie podczas letnich spotkań towarzyskich. Wówczas drużyny rywalizowały ze sobą dwukrotnie. W Mielcu skończyło się wynikiem remisowym, a pod górą św. Marcina przyjezdni wygrali 31-27.

Mecz będzie konfrontacją starych znajomych, bowiem wymiany zawodników na linii Tarnów-Mielec nie należą do rzadkości. W poprzednim sezonie, podczas przerwy zimowej tarnowianin Daniel Dutka dołączył do mieleckiego zespołu, natomiast w odwrotnym kierunku powędrowali Jakub Ćwięka oraz Michał Chodara. Wychowankiem Stali Mielec jest aktualny kapitan Grupy Azoty - Łukasz Nowak.

Świetnie znają się również szkoleniowcy obu drużyn. Opiekun mielczan - Dawid Nilsson jeszcze do niedawna był asystentem Marcina Markuszewskiego. Co ciekawe ta sytuacja miała miejsce na drugim końcu Polski, ponieważ obaj pracowali wtedy w Spójni Gdynia.