Tragedia na Jaworzynie Krynickiej. Nie żyje 62-letni mężczyzna

2021-08-03 7:24
Tragedia na Jaworzynie Krynickiej. Nie żyje 62-letni mężczyzna
Autor: Grupa Krynicka GOPR Mężczyzna stracił przytomność na zboczu Jaworzyny Krynickiej. Był reanimowany, ale jego życia nie udało się uratować.

Wczoraj (2 sierpnia) w Beskidzie Sądeckim doszło do tragedii. Na zboczu Jaworzyny Krynickiej 62-letni mężczyzna stracił przytomność. Na pomoc ruszyli mu ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR. Po dotarciu na miejsce przejęli oni od turystów reanimację 62-latka. Niestety nie przyniosła ona rezultatów. Mężczyzna zmarł.

Jak relacjonują ratownicy Grupy Krynickiej GOPR, w poniedziałek (2 sierpnia) około godz. 13.00 dyspozytor CSR Krynica otrzymał zgłoszenie dotyczące utraty przytomności przez 62-letniego mężczyznę na zboczach Jaworzyny Krynickiej. Na pomoc wyruszyli mu ratownicy GOPR, którzy do swojego samochodu terenowego zabrali również część załogi specjalistycznej karetki pogotowia ratunkowego. Do czasu ich przybycia na miejsce reanimację 62-latka prowadzili przebywający w okolicy turyści. Następnie próbę uratowania mężczyzny podjęli ratownicy. Niestety 62-latek nie odzyskał już przytomności. Zmarł po trwającej ponad 50 minut akcji reanimacyjnej. -  Goprowcom pozostał smutny obowiązek przetransportowania ciała do doliny - opisują na swoim profilu FB członkowie Grupy Krynickiej GOPR. W minionych dniach w rejonie Jaworzyny Krynickiej doszło jeszcze do kilku innych interwencji. Polegały one głównie na pomocy turystom, którzy doznali złamań i zwichnięć kończyn.

PRZECZYTAJ: Zabrzeż: Potrącił policjantów, żeby uniknąć odpowiedzialności

ZOBACZ: Dąbrowica: Bmw uderzyło w drzewo. 18-latek zakleszczony w pojeździe

Tak zmienił się grób Andrzeja Strzeleckiego