Tragedia w Strzelcach Małych. Lekarze walczą o życie 10-letniego Patryka. Trwa zbiórka na leczenie chłopca [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kilka dni temu w Strzelcach Małych (gm. Szczurowa) doszło do tragicznego zdarzenia. Rozpędzony TIR uderzył z dużą siłą w dwie osoby: Marka S. oraz jego 10-letniego synka Patryka. Mężczyzna niestety nie przeżył tego wypadku, a dziecko w stanie krytycznym trafiło do szpitala. Lekarze walczą o życie chłopca. Tragedia poruszyła wiele osób, które wsparły zbiórkę przeznaczoną na leczenie i rehabilitację Patryka.

Tir zmiażdżył Marka i jego 10-letniego syna. Wypadek Strzelce Małe.

Lekarze walczą o życie 10-letniego Patryka

Po wypadku 10-letni Patryk został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Prokocimiu. Jego stan lekarze oceniali jako krytyczny. Chłopiec doznał między innymi krwotoku i rozległych obrażeń wewnętrznych, obrzęku mózgu oraz złamania kości czaszki. W niedzielę Patryk przeszedł skomplikowaną, trwającą sześć godzin operację, już drugą w ciągu czterech dni. Tragedia, która go dotknęła poruszyła wiele osób, które zaangażowały się w pomoc 10-latkowi wierząc, że medycy zdołają ocalić życie małego pacjenta i będzie mógł on zacząć rehabilitację. W internecie powstała zbiórka na ten cel.

PRZECZYTAJ: Strzelce Małe: zawiózł synka do babci na sanki, ZMIAŻDŻYŁ go TIR! Jaki jest stan małego Patryka? [NOWE FAKTY, WIDEO, ZDJĘCIA]

W tej chwili około 450 osób udzieliło swojego wsparcia poszkodowanemu chłopcu. Dzięki temu udało się już uzbierać ponad 55 tysięcy złotych. Środki zostaną przekazane mamie Patryka, która po stracie męża będzie musiała samodzielnie zająć się opieką nad walczącym o powrót do pełnej sprawności synkiem. Chłopiec przed wypadkiem uczęszczał na lekcje tańca współczesnego i z pewnością chciałby móc wrócić do swojej pasji. Do akcji pomocy Patrykowi można dołączyć za pomocą portalu zrzutka.pl.

ZOBACZ: Cichy zabójca zaatakował w Nowym Sączu. Trzyletnie dziecko trafiło do szpitala [ZDJĘCIA]