Tragiczny pożar pod Gorlicami. Nie żyją dwie osoby

2021-11-16 12:08

Dwóch mężczyzn zginęło w pożarze drewnianego domu, do którego doszło dzisiaj (16 listopada) w Bystrej pod Gorlicami. Płomienie rozprzestrzeniły się bardzo szybko i w momencie przybycia strażaków na miejsce zdarzenia objęły już cały budynek. Przyczynę tragedii wyjaśnia prokuratura. Prawdopodobnie wybuch ognia był wynikiem nieszczęśliwego wypadku.

Dwóch mężczyzn zginęło w pożarze domu w Bystrej pod Gorlicami

Dzisiaj (16 listopada) około godz. 2.00 w nocy strażacy otrzymali zawiadomienie o pożarze drewnianego domu w Bystrej pod Gorlicami. Na miejscu zjawiło się siedemnaście jednostek PSP i OSP, które musiały się zmagać nie tylko z płomieniami, ale również z przeszkodami wynikającymi z trudno dostępnego terenu. W momencie rozpoczęcia akcji gaśniczej budynek był już w całości objęty ogniem. Niestety po ugaszeniu pożaru wewnątrz domu znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Przyczynę wybuchu płomieni wyjaśni dochodzenie prowadzone przez prokuraturę. W jej ustaleniu pomoże opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w tej tragedii. Prawdopodobnie doszło do nieszczęśliwego wypadku polegającego na zwarciu instalacji elektrycznej lub zaprószenia ognia wskutek nieszczelności komina. 

PRZECZYTAJ: Tragiczny pożar w Makowicy. W pogorzelisku znaleźli zwłoki [ZDJĘCIA]

- Na miejscu pogorzeliska dochodzenie prowadzą prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa, którzy wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia. Według wstępnych przypuszczeń mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej, bądź pożar mógł nastąpić wskutek nieszczelności komina – powiedział PAP Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy gorlickiej straży pożarnej.

ZOBACZ: Góra śmieci na prywatnej posesji w Tarnowie. Właściciel był w szoku

Sonda
Czy kiedykolwiek ucierpiałeś/aś wskutek pożaru?
Gang okradający pasażerów pociągów rozbity