Szokujące szczegóły

Tragiczny wypadek na autostradzie A4 w Bobrownikach Wielkich! Pasażer wypadł z auta i zginął [ZDJĘCIA]

2023-03-21 16:01

Nie żyje 46-letni mężczyzna, który wypadł z samochodu podczas wypadku, do którego doszło na 495 km autostrady w sobotni wieczór (18 marca). Kierowcą okazał się nietrzeźwy 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

W sobotę, 18 marca około godziny 20:20, pomiędzy węzłami autostradowymi Tarnów-Centrum, a Tarnów-Mościce w kierunku Krakowa, na wysokości miejscowości Bobrowniki Wielkie doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego.

- Strażacy wycinali zakleszczonych z samochodu osobowego, a ratownicy medyczni udzielali pierwszej pomocy rannym. Jeden z mężczyzn, który znajdował się poza pojazdem, odniósł poważne obrażenia, które skutkowały jego zgonem. Pozostałych dwóch mężczyzn, podróżujących fiatem trafiło do tarnowskiego szpitala. Z uwagi na śmierć jednego z uczestników, na miejsce skierowano zespół dochodzeniowo-śledczy, który pod nadzorem prokuratora zbierał ślady z miejsca wypadku - wyjaśnia rzecznik KMP w Tarnowie.

Zobacz zdjęcia z wypadku!

Z relacji świadków, a także śladów zebranych na miejscu wypadku wynika, że kierowca osobowego fiata jechał w kierunku Krakowa w sposób brawurowy, zmieniał pasy ruchu, wyprzedzał innych uczestników ruchu. W pewnym momencie uderzył w naroże naczepy samochodu ciężarowego, a siła uderzenia odrzuciła fiata na bariery energochłonne i pas zieleni oddzielający pasy ruchu autostrady.

Policjanci przebadali uczestników tego wypadku i okazało się, że kierowca fiata, we krwi miał 2,5 promila alkoholu, kierowca ciężarówki był trzeźwy. Kierowca osobówki i jego pasażer trafili do tarnowskiego szpitala na badania, które nie wykazały poważnych obrażeń i mogli opuścić placówkę medyczną.

Kierowca został zatrzymany w Policyjnej Izbie Zatrzymań, a w poniedziałek, 20 marca usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym prowadząc pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, a następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka izolacyjnego.

Tarnowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 35-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Pijanemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Wypadek w tunelu Wisłostrady. Gigantyczne utrudnienia