Trzemesna. Rodzina z małymi dziećmi straciła dach nad głową! Potrzebna pomoc [ZDJĘCIA]

Pożar sadzy w kominie spowodował, że mieszkająca w Trzemesnej (gm. Tuchów) rodzina z dwójką małych dzieci straciła dach nad głową. Gmina zapewniła potrzebującym możliwość skorzystania z lokalu należącego do samorządu, jednak nie jest on wyposażone. Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek zaapelowała do mieszkańców o wsparcie pogorzelców sprawnym sprzętem AGD i materiałami budowlanymi.

Pożar sadzy w kominie i konieczne w tej sytuacji przelanie przez strażaków budynku wodą, spowodowało utratę dachu nad głową przez rodzinę z dwójką małych dzieci (w wieku dwóch oraz siedmiu lat). Gmina udostępniła im swój lokal w Buchcicach, jednak nie jest on odpowiednio wyposażony. W związku z tym burmistrz Magdalena Marszałek zaapelowała do mieszkańców o pomoc.

Wkrótce finansowe wsparcie rodzinie zapewni opieka społeczna, natomiast osoby prywatne mogą przekazywać używany, lecz działający sprzęt AGD. Z kolei firmy zostały poproszone o zapewnienie materiałów budowlanych niezbędnych przy odbudowie domu. - Wierzę że z naszą pomocą rodzina szybko powróci do swojego domu. Wiem na co stać naszą gminną społeczność, dlatego za każdy gest wsparcia dla tej rodziny z góry wielkie Bóg Zapłać! - napisała Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa. 

Takimi BRYKAMI jeżdżą gwiazdy TVP