Unia kontra Tarnovia: odsłona 44. W sobotę najważniejszy piłkarski mecz w Tarnowie!

2019-11-06 14:29 Adrian Teliszewski
Unia - Tarnovia
Autor: Mateusz Nytko/zksunia.tarnow.pl

Podczas ostatniej tegorocznej kolejki piłkarskiej IV ligi dojdzie do 44. w historii starcia derbowego. Na stadionie przy ulicy Zbylitowskiej, Jaskółki zmierzą się z Tarnovią. Początek zawodów w sobotę, 9 listopada o godz. 13.00. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców gości.

Faworytem spotkania jest Unia, która zajmuje pozycję lidera grupy małopolsko-wschodniej IV ligi. Do tej pory Jaskółki w 15 meczach uzbierały 33 punkty, podczas gdy dorobek Pasów wynosi 19 punktów. Zespół z Mościc w poprzedniej kolejce wygrał z Barciczanką Barcice 2-0, natomiast Tarnovia przegrała u siebie z Limanovią 0-3. Również historyczny bilans derbowych konfrontacji przemawia na korzyść podopiecznych Daniela Bartkowskiego. 

W poprzednim sezonie Unia dwukrotnie pokonała Tarnovię, nie tracąc przy tym bramki. Jesienią na własnym stadionie Biało-Niebiescy zwyciężyli 1-0, a wiosną przy Bandrowskiego, ograli piłkarzy najstarszego działającego bez przerwy tarnowskiego klubu w stosunku 2-0.

W dotychczasowych 43 derbowych starciach, Jaskółki odniosły 23 zwycięstwa, Pasy tryumfowały 8 razy, a 12 razy padł remis. Bilans bramkowy jest korzystny dla mościckiego klubu i wynosi 57-29.