Wicemistrz świata Wojciech Wojdak POTRZEBUJE WSPARCIA przed Igrzyskami. Ministerstwo wstrzymało pomoc

i

Autor: Wojciech Wojdak/FB Wicemistrz świata w pływaniu nie może liczyć na wsparcie z ministerialnego programu Team100, który został zawieszony ze względu na pandemię.

Wicemistrz świata Wojciech Wojdak POTRZEBUJE WSPARCIA przed Igrzyskami [WIDEO]

2021-01-19 16:54

Pochodzący z Brzeska pływak Wojciech Wojdak potrzebuje wsparcia w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Utytułowany sportowiec musi sam finansować swoje treningi. Jak do tej pory największymi sukcesami Wojciecha Wojdaka w karierze był srebrny medal na mistrzostwach świata w Budapeszcie (2017) i brązowy medal na mistrzostwach w Windsorze (2016) rozgrywanych na krótkim basenie.

Wojciech Wojdak potrzebuje wsparcia przed IO w Tokio

Przełożone ze względu na pandemię koronawirusa Igrzyska Olimpijskie w Tokio prawdopodobnie odbędą się w lipcu tego roku, a wielu polskich sportowców ma problem z przygotowaniami do najważniejszej w ich życiu imprezy sportowej. Wszystko przez to, że jak poinformowała nas menadżerka Wojciecha Wojdaka Ministerstwo Sportu wstrzymało wypłaty z programu team100, z którego zawodnicy uprawiający często mniej medialne dyscypliny sportu finansowali niezbędne do walki o medale przygotowania. Wojciech Wojdak to wicemistrz świata z Budapesztu (2017) oraz brązowy medalista mistrzostw świata na krótkim basenie (2016). Na co dzień Wojdak trenuje w Dębicy, ponieważ to tam znajduje się najbliższy w okolicy basen olimpijski. Codziennie dojeżdża na trening dwa razy dziennie, przemierzając około 250 km. Oprócz kosztów paliwa musi również sam ponosić koszty siłowni, fizjoterapeuty, czy niezbędnego sprzętu. Z własnej kieszeni opłaca też koszty dojazdu i pobytu na międzynarodowych zawodach. 

PRZECZYTAJ: Robert Lewandowski zainwestował w Tarnowie! Na czym chce zarabiać reprezentant Polski?

Wojciech Wojdak szuka sposobów na sfinansowanie przygotowań olimpijskich. Jedną z możliwości jest konkurs "Złoty bilet" organizowany przez fundację Pho3nix. Sportowiec, który pod swoim filmikiem umieszczonym w serwisie You Tube zbierze najwięcej polubień otrzyma 40 tysięcy złotych na przygotowania olimpijskie, dlatego zachęcamy, by w taki sposób pomóc Wojciechowi Wojdakowi. Głosowanie trwa do 25 stycznia do godz. 23:59. 

ZOBACZ: Wierzchosławice. Strażacy chcieli ratować przymarzniętego łabędzia. FAŁSZYWY alarm [ZDJĘCIA]

Aktualizacja

Jak poinformowało nas biuro komunikacji Ministerstwa Sportu, wbrew doniesieniom menadżerki Wojciecha Wojdaka, program Team100 jest kontynuowany, a ministerstwo nie zawiesiło wypłat. Wojciech Wojdak nie zakwalifikował się jednak do kolejnej edycji programu z uwagi na spadek formy. Jak informuje biuro ministerstwa:

- rekord życiowy Pan Wojciech Wojdak na 1500m uzyskał 9.04.2017 (brak postępu od tamtego czasu)- ostatni sukces Pan Wojciech Wojdak odniósł na MŚ w 2017 (srebrny medal na 1500m stylem dowolnym)- podczas ostatnich MŚ w Gwangju 2019 Pan Wojciech Wojdak uzyskał czas 15’16”14 i zajął 23 pozycję

Komisja zauważyła widoczny wyraźny spadek formy od 2017 i w związku z powyższym nie zakwalifikowała wnioskodawcy do kolejnej edycji programu team100.

Program team100 to program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu, realizowany we współpracy z Instytutem Sportu - Państwowym Instytutem Badawczym. Program ma za zadanie wspieranie młodych, polskich sportowców, członków Kadry Narodowej w ich dążeniu do sukcesów i medali. Jego założeniem jest uruchamianie stypendiów dla młodych, utalentowanych, polskich sportowców, które mają im dać możliwość łączenia kariery sportowej i ciężkich treningów z nauką, z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, a także godnego reprezentowania Rzeczypospolitej na świecie.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Pomnik, który grzeje! Tablica Jana Głuszaka Dagaramy w Tarnowie