Jerzy Owsiak WOŚP2022

i

Autor: MIESZKO PIĘTKA/AKPA Jerzy Owsiak WOŚP2022

WOŚP 2022. W Tarnowie wynik z zeszłego roku pobity! Ile udało się zebrać?

2022-01-31 9:16

Olbrzymim sukcesem zakończył się tegoroczny finał WOŚP w Tarnowie. Mimo niesprzyjającej pogody, wolontariusze spacerujący z puszkami po mieście nie mieli problemów ze znalezieniem hojnych tarnowian. Tarnowski Sztab WOŚP poinformował, że udało się pobić zeszłoroczny wynik zbiórki. Na koncie fundacji jest już ponad 380 tysięcy złotych, a liczenie wciąż trwa.

WOŚP 2022. W Tarnowie wynik z zeszłego roku pobity! Ile udało się zebrać?

Wczoraj (30 stycznia) odbył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pogoda nie dopisała, było wietrznie i deszczowo, ale to nie zniechęciło wolontariuszy do wyjścia na ulice Tarnowa z puszkami, które były chętnie zapełnianie przez tarnowian. Tarnowski Sztab WOŚP poinformował, że do tej pory udało się zebrać ponad 380 tysięcy złotych. Tym samym został pobity wynik zeszłorocznej zbiórki (niespełna 370 tysięcy złotych). Na tym jednak nie koniec, ponieważ w dalszym ciągu trwają aukcje, a nie zakończyło się jeszcze rozliczanie wszystkich puszek stacjonarnych i puszek online. Przypomnijmy, że w Tarnowie rekordowy finał WOŚP miał miejsce w 2020 roku. Wówczas tarnowianie przekazali na fundację Jurka Owsiaka ponad 550 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej zbiórki posłużą zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

PRZECZYTAJ: Wichury w Małopolsce. Uszkodzony dach kościoła. Kilkaset interwencji strażaków [ZDJĘCIA]

- Jak zakończyliśmy liczenie? Niezwykle radośnie i baaaardzo późno! I bez wspólnego, tradycyjnego zdjęcia ? Na zdjęciu cześć sztabu odpowiedzialna za liczenie i ponad 380.000 tysięcy złotych!!!!!! Pobiliście zeszłoroczny wynik!!! Ale to nie koniec! Zostały jeszcze puszki online, aukcje i cześć puszek stacjonarnych! Wracamy do liczenia! Jesteście NIESAMOWICI! - czytamy na profilu FB Tarnowskiego Sztabu WOŚP.

ZOBACZ: Wrzucił do puszki WOŚP ponad 50 tysięcy złotych! Youtuber: "Za rok chyba mieszkanie" [WIDEO]

Sonda
Czy w tym roku wsparłeś/aś WOŚP?
Śnieżyca trasa Zakopane