Wraca Fortuna I Liga! Gdzie obejrzeć mecz Termaliki? Ilu kibiców wejdzie na stadion? [PLAN TRANSMISJI]

2020-06-02 6:00 AT
Piłka nożna
Autor: Andy03 / CC0 / pixabay.com

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa do grania wracają piłkarze Fortuna I Ligi. Zespół Bruk-Betu Termaliki Nieciecza już we wtorek, 2 czerwca podejmie Wigry Suwałki. Zgodnie z decyzjami rządu kibice będą mogli wchodzić na stadiony dopiero od 19 czerwca, ale z pierwszoligowych spotkań planowane są transmisje telewizyjne i internetowe. Gdzie obejrzeć mecz Termaliki?

Spis treści

  1. Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wracają do gry
  2. Jak będą wyglądały transmisje?
  3. Ilu kibiców wejdzie na stadion?
  4. O co grają Słonie?

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wracają do gry

We wtorek, 2 czerwca o godz. 20.00 po raz pierwszy po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa na murawę wybiegną zawodnicy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego podejmą przedostatnią w tabeli Fortuna I Ligi ekipę Wigier Suwałki. 

Kibice nie będą mogli dopingować swojej drużyny na trybunach, ponieważ taka możliwość została dopuszczona dopiero od 19 czerwca, ale transmisję ze spotkania przeprowadzi serwis Ipla. 

Jak będą wyglądały transmisje?

Telewizja Polsat postanowiła, że od czerwca aż sześć meczów każdej kolejki będzie transmitowała w swoich sportowych kanałach. Pozostałe spotkania również będzie można zobaczyć na żywo korzystając z transmisji internetowej w serwisie Ipla.

Mecze dostępne w Polsacie Sport pokazywane będą tradycyjnie jak dotychczas z kilku kamer wraz z komentarzem. Dostępne będą dla abonentów telewizji, ale osoby nieposiadające dekodera i odpowiedniego pakietu mogą wykupić dany mecz we wspomnianym serwisie Ipla.

Pozostałe potyczki ligowe również będziemy mogli obejrzeć, choć na nieco innych zasadach. Mecze nietransmitowane w telewizji, będą dostępne na żywo, ale wyłącznie z jednej kamery prowadzącej. Te spotkania zgodnie z zapowiedziami będzie można uruchomić w Ipli bez żadnych opłat. 

Gdzie oglądać mecze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza?
Autor: Bruk-Bet Termalica Nieciecza Plan transmisji meczów Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Ilu kibiców wejdzie na stadion?

Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, kibice będą mogli wrócić na stadiony od 19 czerwca. Trybuny zapełnią się jednak tylko w 25 proc. i to wyłącznie fanami drużyny pełniącej rolę gospodarza meczu.

Na obiekt Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wejdzie więc 1150 fanów. Pierwsze okazja do odwiedzenia podżabieńskiego stadionu nadarzy się w weekend 27-28 czerwca, gdy Słonie podejmą Puszczę Niepołomice (dokładna data spotkania nie jest jeszcze znana).

O co grają Słonie?

Po 22 kolejkach Fortuna I Ligi, które udało się do tej pory rozegrać, Bruk-Bet Termalica Nieciecza zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce z dorobkiem 29 punków. Słonie wygrały osiem spotkań, przegrały dziewięć, a pięciokrotnie dzieliły się punktami z przeciwnikami.

Awans do Ekstraklasy wywalczą bezpośrednio dwie najlepsze drużyny zaplecza. Cztery kolejne wezmą udział w barażach o ostatnie miejsce nagradzane promocją. Obecnie do zajmującej szóstą lokatę Miedzi Legnica piłkarze z Niecieczy tracą pięć punków.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Super Express typuje wyniki meczów Ekstraklasy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.