Wybuch butli z gazem pod Tarnowem. Starsza kobieta została poparzona

i

Autor: ulleo/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Groźna eksplozja

Wybuch butli z gazem pod Tarnowem. Starsza kobieta została poparzona

2023-01-13 13:45

W piątek, 13 stycznia w domu jednorodzinnym w Wojniczu wybuchła butla z gazem. Poszkodowaną w zdarzeniu jest starsza kobieta, która z poparzoną twarzą trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia nie zagrażają jej życiu. Na miejscu pracuje straż pożarna. Trwa ustalanie okoliczności wypadku. Nadzór budowlany oceni skalę zniszczeń budynku.

Wojnicz. Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym. Poparzona kobieta trafiła do szpitala

Dramat w Wojniczu (powiat tarnowski)! W piątek, 13 stycznia w domu jednorodzinnym wybuchła butla z gazem. Jedyną osobą poszkodowaną w zdarzeniu jest starsza kobieta. Jak przekazał nam mł. bryg. Marcin Opioła, rzecznik prasowy PSP w Tarnowie, kobieta doznała poparzenia twarzy i trafiła do szpitala. Na szczęście nie straciła przytomności i był z nią kontakt słowny. Dokładny stan zdrowia poszkodowanej będzie znany dopiero po przeprowadzeniu bardziej szczegółowych badań medycznych.

Trwa ustalanie okoliczności eksplozji. Nadzór budowlany oceni skalę zniszczeń

Na miejsce eksplozji skierowano osiem zastępów straży pożarnejWybuch nie spowodował rozprzestrzenienia się pożaru. Strażacy zabezpieczyli teren i czekają na przyjazd inspektorów nadzoru budowlanego, którzy ocenią skalę zniszczeń. Dopiero wówczas będzie wiadomo, jak mocno ucierpiała konstrukcja budynku i czy mieszkańcy domu w dalszym ciągu będą mogli go użytkować. Trwa ustalanie okoliczności dramatycznego zdarzenia. Prawdopodobnie doszło do samoczynnego rozszczelnienia się butli z gazem.

Sonda
Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?
Szokujące nagranie policji. Samochód osobowy zmiótł z przejścia dla pieszych 42-latkę