Wypadek szkolnego autobusu w Roztoce. Rannych przybyło! Kolejne dziecko trafiło do szpitala

i

Autor: Policja Małopolska Zwiększyła się liczba rannych osób, które zostały poszkodowane w wypadku szkolnego autobusu w Roztoce pod Tarnowem. Obecnie to troje dorosłych i dwoje dzieci

Wypadek szkolnego autobusu w Roztoce. Rannych przybyło! Kolejne dziecko trafiło do szpitala

2022-05-31 15:04

Zwiększyła się liczba rannych osób, które zostały poszkodowane w wypadku szkolnego autobusu w Roztoce pod Tarnowem. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 maja, po tym jak pojazd na prostym odcinku drogi zjechał na lewy pas ruchu, a później wjechał do przydrożnego rowu, gdzie się przewrócił. Na początku służby informowały o 3 rannych, ale to się zmieniło.

Wypadek szkolnego autobusu w Roztoce. Rannych przybyło! Kolejne dziecko trafiło do szpitala

Łącznie pięć osób zostało rannych w wypadku autobusu szkolnego w Roztoce pod Tarnowem, do którego doszło w poniedziałek, 30 maja, przed godz. 8. Jak wstępnie informuje tamtejsza policja, kierowca autokaru na prostym odcinku drogi zjechał na lewy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Służby ratownicze informowały w poniedziałek, że do szpitali w Brzesku i Tarnowie trafiły cztery osoby, w tym jedno dziecko. Pozostali uczestnicy tego wypadku, którzy nie zostali zakwalifikowani do hospitalizacji, zostali przewiezieni do ratusza w Zakliczynie, gdzie udzielono im pomocy psychologicznej i medycznej. Ratownicy wskazali u osób poszkodowanych obrażenia klatki piersiowej i głowy, ale niezagrażające życiu. Teraz okazało się, że hospitalizowana została jeszcze jedna osoba. - Jedno z dzieci przebywających w ratuszu w Zakliczynie zostało skierowane do szpitala na szczegółowe badania. W związku z powyższym obecnie w wyniku wypadku autobusu w Roztoce poszkodowanych jest 5 osób: dwoje dzieci i troje dorosłych - informuje Policja Małopolska.

Dalsza część tekstu pod galerią z wypadku autobusu szkolnego w Roztoce.

- Policjanci ustalili, że autokarem podróżowała wycieczka z Rzeszowa do Zakopanego. W autokarze znajdowało się w sumie 27 osób, z czego 23 to dzieci w wieku 13-14 lat, pozostałe osoby to opiekunowie wycieczki i kierowca. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem - był trzeźwy. Wszczęte postępowanie nadzorować będzie Prokuratura Rejonowa w Brzesku - dodają mundurowi.

Czytaj też: Gorlice: Bliscy znaleźli go martwego w domu! Doszło do zabójstwa?

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Wyjechał policjantom na czołówkę. Niebezpieczna sytuacja na DK 8. Jest nagranie