Wypadek w Witowicach Górnych. Nie żyją dwie osoby, ranne są dzieci [ZDJĘCIA]

2021-08-26 17:09
Wypadek w Witowicach Górnych. Nie żyją dwie osoby, ranne są dzieci
Autor: PSP Nowy Sącz W wypadku zginęło dwóch mężczyzn w wieku 49 i 51 lat.

Dzisiaj (26 sierpnia) około godz. 15.10 w Witowicach Górnych (gm. Łososina Dolna) doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca toyoty z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z autobusem. W wypadku zginęły dwie osoby, a trójka dzieci została ranna. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Do wypadku na DK 75 w Witowicach Górnych (gm. Łososina Dolna) doszło dzisiaj (26 sierpnia) po godz. 15.00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca toyoty zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z autobusem. Toyotą podróżowało pięć osób. Śmierć na miejscu ponieśli: kierowca oraz pasażer tego samochodu, natomiast trójka dzieci doznała poważnych obrażeń. Najciężej poszkodowane dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem ratowniczym do szpitala. Pomocy medycznej nie wymagał żaden z pasażerów autobusu. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratury ustalają przebieg zdarzenia. DK 75 w Witowicach Górnych jest zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia potrwają przez kilka godzin. Kierowcy są kierowani na objazdy przez Dąbrowę i Zakliczyn.

PRZECZYTAJ: Gnojnik: Zablokują DK 75. Mieszkańcy boją się o swoje domy

- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy około godz. 15.10. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem toyota, jadąc w kierunku Nowego Sącza z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z autobusem kursowym jadącym do Nowego Sącza. W wyniku zderzenia kierujący toyotą oraz pasażer tego samochodu ponieśli śmierć na miejscu. Troje dzieci z samochodu toyota zostało rannych, w tym dwoje ciężko. W autobusie brak osób rannych. Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia potrwają przez kilka godzin. Wyznaczono objazdy przez Dąbrowę i Zakliczyn - powiedział sierż. Paweł Kobiałka z zespołu prasowego KWP Kraków. 

ZOBACZ: Potężny cios w Kukiza! Jego twarz zawisła w Tarnowie. Kpiący napis [ZDJĘCIA]

Zatrzymanie sprawców po próbie wymuszenia pieniędzy