Zakupy KONTROLOWANE! Policjanci ruszyli do sklepów. Co będą sprawdzać?

Zakupy KONTROLOWANE! Policjanci ruszyli do sklepów. Co będą sprawdzać?
Autor: KPP Dąbrowa Tarnowska Podczas zakupów należy mieć zakrytą twarz, zachowywać dystans społeczny i dezynfekować ręce.

Policjanci w całej Małopolsce zapowiadają kontrole w placówkach handlowych. Widok mundurowych w sklepach nie powinien nikogo zdziwić, zwłaszcza w weekend, gdy mieszkańcy częściej wybierają się na zakupy. Funkcjonariusze razem z inspektorami sanepidu sprawdzają, czy klienci i przedsiębiorcy nie łamią koronawirusowych restrykcji. W minionym tygodniu, po poluzowaniu obostrzeń w galeriach handlowych nie było z tym najlepiej.

Od soboty (28 listopada) większość sklepów w galeriach handlowych może ponownie działać. Poluzowanie obostrzeń, a ponadto wysyp różnego rodzaju (Black Week, Cyber Monday, itp.) promocji spowodował, że klienci tłumnie stawili się na zakupach. Niestety zdarzało im się zapominać o obostrzeniach sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa dlatego, by uniknąć podobnych obrazków w przyszłości policja i sanepid zapowiedziały przeprowadzanie wspólnych kontroli. Widok mundurowych w galeriach handlowych nikogo nie powinien zdziwić!

Podczas kontroli funkcjonariusze zwracają przede wszystkim uwagę na respektowanie przez mieszańców i przedsiębiorców obostrzeń związanych z obowiązkiem zakrywania twarzy, zachowania dystansu społecznego, ulokowania stanowisk do dezynfekcji rąk oraz limitem osób wchodzących do stoisk w obiektach handlowych. W sklepach o powierzchni do 100 m2 limit to: 1 osoba na 10 m2 powierzchni, natomiast w większych sklepach 1 osoba na 15 m2 powierzchni.