KONIEC z łamaniem przepisów pod wyciągami narciarskimi! Posypią się mandaty?

KONIEC z łamaniem przepisów pod wyciągami narciarskimi! Posypią się mandaty?
Autor: KMP Nowy Sącz Policja zapowiedziała wzmożone kontrole na stokach narciarskich.

Sądecka policja zapowiedziała wzmożenie kontroli na stokach narciarskich. Funkcjonariusze mają między zapobiegać kradzieżom i bójkom, badać trzeźwość narciarzy, ale też dbać o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa. Właściciele stacji narciarski już zostali zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom z nich korzystających.

W miniony weekend na stoku w Krynicy-Zdroju dochodziło do łamania obostrzeń sanitarnych. Miłośnicy jazdy na nartach nie zachowywali dystansu społecznego przez wejściem na wyciąg. Między innymi po to, aby taka sytuacja się nie powtórzyła sądecka policja będzie prowadzić dodatkowe kontrole na stokach. Ich kumulacji można się spodziewać zwłaszcza w dni wolne od pracy. Właściciele wyciągów zostali zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom z nich korzystających. W związku z tym przy wejściu do stacji mają funkcjonować separatory zapobiegające ignorowaniu dystansu społecznego, a o obowiązku zakrywania twarzy będą przypominać stosowne komunikaty.

Oprócz tego policja standardowo będzie dbać o bezpieczeństwo narciarzy. Obecność patroli na stoku ma ograniczyć liczbę takich zdarzeń jak: kradzieże, bójki, czy jazda pod wpływem alkoholu.  

Naśnieżanie stoku na kieleckim Telegrafie