Limanowa. ROZBÓJ w parku miejskim! Czternastolatek był zakładnikiem

Limanowa. ROZBÓJ w parku miejskim! Czternastolatek był zakładnikiem
Autor: ID 4711018/cc0/pixabay Za uwolnienie nastolatka sprawcy zażądali 150 złotych.

Do skandalicznego zajścia doszło w parku miejskim w Limanowej! Dwóch czternastolatków zostało napadniętych przez niewiele starszych od siebie wyrostków. Sprawcy wzięli jednego z poszkodowanych za zakładnika, grożąc użyciem wobec niego przemocy, jeśli jego kolega nie przyniesie im pieniędzy. W tej sprawie policja zatrzymała trzy osoby w wieku: 17, 18, i 19 lat.

Jak opisuje portal limanowa.in, do zdarzenia doszło wczoraj (1 grudnia) między godz. 20.00 a 21.00 w parku miejskim w Limanowej. Dwóch czternastolatków zostało napadniętych przez trzech wyrostków w wieku: 17, 18 i 19 lat. Sprawcy ukradli jednemu z chłopaków telefon i zatrzymali go jako zakładnika. Od jego kolegi zażądali przyniesienia 150 złotych, grożąc użyciem przemocy wobec porwanego w przypadku niespełnienia ich oczekiwań. O sprawie została poinformowana policja.

Młodociani amatorzy łatwego zarobku szybko zostali złapani. Pościg za nimi z pewnością ułatwił fakt, że wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

- Jednemu z 14-latków zabrali telefon, drugiemu kazali iść do domu po pieniądze. Miał przynieść 150 zł. Sprawcy zagrozili chłopcu, że w przeciwnym razie nie wypuszczą jego kolegi i zrobią mu krzywdę. Po krótkim pościgu wszyscy trzej zostali zatrzymani. Teraz policjanci będą prowadzić czynności, m.in. zabezpieczać monitoring, aby ustalić przebieg zdarzenia, a także to co podejrzani robili wcześniej - powiedział portalowi limanowa.in przedstawiciel zespołu prasowego KWP w Krakowie.

Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów: Policji nie trzeba lubić. Musi być skuteczna [Super Raport]