ŻAŁOBA w diecezji tarnowskiej. Umierają kolejni księża

ŻAŁOBA w diecezji tarnowskiej. Umierają kolejni księża
Autor: Dorothée QUENNESSON/cc0/pixabay Masowe zgony księży w diecezji tarnowskiej.

Diecezja tarnowska pogrąża się w żałobie po kolejnych zgonach księży. W tym miesiącu jest ich niestety bardzo dużo. Tylko wczoraj (27 października) dowiedzieliśmy się o śmierci dwóch kapłanów: ks. Józefa Majki – proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chotowej oraz ks. Stanisława Gutowskiego - emerytowanego proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu. Łącznie od 15 października zmarło już piętnastu księży diecezji tarnowskiej.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o czarnej serii zgonów księży diecezji tarnowskiej, a do dzisiaj (28 października) lista zmarłych kapłanów wydłużyła się o pięć kolejnych nazwisk. Tylko wczoraj (27 października) dowiedzieliśmy się o śmierci dwóch duchownych: ks. Józefa Majki – proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chotowej oraz ks. Stanisława Gutowskiego - emerytowanego proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu.

Uroczystości pogrzebowe ks. Józefa Majki zaplanowano w piątek (30 października) o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Chotowej. Natomiast ks. Stanisław Gutowski zostanie pochowany dzień później (31 października). Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Okocimiu rozpocznie się o godz. 11.00.

Łącznie od 15 października zmarło już piętnastu księży diecezji tarnowskiej. W miniony piątek (23 października) odszedł ks. Józef Grabowski – emerytowany proboszcz parafii Mędrzechów, emeryt w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Z kolei w sobotę (24 października) zmarł ks. Stanisław Biernat – emerytowany proboszcz parafii Czarna, emeryt w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie oraz ks. Tadeusz Dyło – emerytowany proboszcz parafii Czermin. Wszyscy trzej zostali pochowani wczoraj (27 października). Prawdziwie czarnym dniem dla diecezji tarnowskiej był 16 października, gdy jednej doby zmarło aż czterech kapłanów.

Kaczyński o strajku kobiet