Żarty się skończyły! Prokuratura zajmie się mostem w Ostrowie [AUDIO]

2019-12-17 8:48 Adrian Teliszewski

Na temat zamknięcia mostu w Ostrowie powstało już mnóstwo internetowych memów, ale teraz żarty się skończyły! Posłanka PO Urszula Augustyn skierowała do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę tarnowskiego. Według niej szef samorządu powiatowego nie dopełnił swoich obowiązków i mógł sprowadzić niebezpieczeństwo na korzystających z przeprawy.

O możliwości skierowania przez posłankę Urszulę Augustyn sprawy do prokuratury informowaliśmy TUTAJ. Polityczka PO poprosiła wówczas starostę tarnowskiego Romana Łucarza o pisemną odpowiedź na zadane pytania dotyczące zamknięcia mostu w Ostrowie. Od treści odpowiedzi uzależniała swoje dalsze kroki. Teraz parlamentarzystka zdecydowała się zaangażować w sprawę prokuraturę. 

- Pan starosta sprawnie, w przeciągu 7 dni odesłał nam odpowiedź. Analiza tych dokumentów utwierdziła nas w przekonaniu, że doszło do bardzo poważnych zaniedbań. W związku z tym złożyłam do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków służbowych przez starostę i podległych mu urzędników. Chcemy również, żeby prokuratura sprawdziła czy starostwo nie działało na szkodę interesu publicznego, czy działania starostwa nie sprowadziły zagrożenia zdrowia lub życia wielu osób w wyniku możliwej katastrofy w ruchu lądowym oraz katastrofy ekologicznej, bo przed mostem przebiegają przecież rury kanalizacyjne - powiedziała Urszula Augustyn.

Posłanka Augustyn zapowiedziała również wystosowanie listu do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie przyspieszenia prac nad budową nowego mostu lub przeprawy tymczasowej.

Więcej o zawiadomieniu do prokuratury dotyczącym zamkniętego mostu w materiale reporterki Radia ESKA Justyny Świderskiej. Mówi Urszula Augustyn