ZGOTOWALI lepszy los dwóm ciężko chorym dziewczynom [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-12-08 15:15 Adrian Teliszewski

Sądeczanie mieli okazję spróbowania smakołyków z trzynastu krajów, w tym między innymi Chin, Erytrei, Kazachstanu, Nigerii, Maroka czy Indii. Podczas Cooking Day 2019 organizatorzy poprosili o wsparcie finansowe dla dwóch dziewczyn cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni. Akcja odbyła się w murach Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University.

Akcja charytatywna pod nazwą Cooking Day odbyła się już po raz 17. Jej celem jest integracja zagranicznych studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu przez prezentację potraw z różnych części świata, ale przede wszystkim pomoc potrzebującym. Tym razem pieniądze zebrane podczas wspólnego gotowania trafią do dwóch dziewczyn: Julii i Kamili Tubek, które chorują na rdzeniowy zanik mięśni.

Mimo choroby paraliżującej ciało, dziewczyny starają się być maksymalnie samodzielne. Potrzebują jednak lokum przystosowanego do ich potrzeb. W budowie nowego domu dla nich ma pomóc Fundacja Renovo. Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać ok. 3 tysiące złotych! Zdjęcia z charytatywnego gotowania można oglądnąć w naszej galerii.