Żurowa. ZAWALIŁ się dach sali gimnastycznej! 7 osób rannych, w tym dwie w ciężkim stanie! [AKTUALIZACJA]

2021-01-29 17:15 Michał Michalak
Żurowa. ZAWALIŁ się dach sali gimnastycznej! 7 osób rannych, w tym dwie w ciężkim stanie!
Autor: Super Express Żurowa. ZAWALIŁ się dach sali gimnastycznej! 7 osób rannych, w tym dwie w ciężkim stanie!

Katastrofa budowlana w Żurowej pod Tarnowem, gdzie zawalił się dach nowo budowanej sali gimnastycznej szkoły podstawowej. W wyniku zdarzenia rannych zostało 7 osób, w tym dwie ciężko - wszyscy to prawdopodobnie pracownicy budowlani, którzy trafili do szpitali m.in. w Rzeszowie i Krakowie. Służby ratownicze wezwał jeden z uczestników katastrofy budowlanej, który nie odniósł poważnych obrażeń.

Żurowa. ZAWALIŁ się dach sali gimnastycznej! 7 osób rannych, w tym dwie w ciężkim stanie!

Jak informuje rdn.pl, w Żurowej pod Tarnowem doszło do katastrofy budowlanej, w czasie której zawalił się dach nowo budowanej sali gimnastycznej tamtejszej szkoły podstawowej. W wyniku zdarzenia, do którego doszło dziś przed godz. 15, rannych zostało 7 osób, w tym dwie ciężko - wszyscy to prawdopodobnie pracownicy budowlani.

 - Dwie osoby zakwalifikowano w tzw. kolorze czerwonym, czyli stan ciężki. Jeden z mężczyzn ma podejrzenie urazu kręgosłupa i klatki piersiowej, drugi twarzoczaszki oraz urazy i złamania wielonarządowe. Jeden pacjent jest w kolorze żółtym (potrzebna pilna pomoc, ale brak zagrożenia życia – red.) i czterech w kolorze zielonym - mówi rdn.pl Krzysztof Krzemień, rzecznik PSRP w Tarnowie.

Jak informuje rdn.pl, na miejscu pojawiły się śmigłowce LPR, które zabrały rannych m.in. do szpitali w Krakowie i Rzeszowie. Służby ratownicze wezwał jeden z uczestników katastrofy budowlanej w Żurowej pod Tarnowem, w czasie której zawalił się sufit sali gimnastycznej - sam mężczyzna nie odniósł jednak poważnych obrażeń.

AKTUALIZACJA

Jak informuje rdn.pl, wszystkich 7 rannych to pracownicy budowlani, co potwierdził kpt. Grzegorz Kuboń ze straży pożarnej w Tarnowie. Pięciu z poszkodowanych mężczyzn opuściło salę gimnastyczną o własnych siłach. Po zakończeniu ewakuacji strażacy przeszukali gruzowisko przy pomocy nasłuchiwania, aby upewnić się, że nie ma więcej rannych - na szczęście nikogo nie znaleźli. Na miejscu cały czas trwają czynności nadzoru budowlanego, inspekcji pracy i służb mundurowych, które mają m.in. ujawnić przyczynę katastrofy budowlanej w Żurowej pod Tarnowem, w której zawalił się dach hali sportowej. Sprawą zajęła się też Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

TRAGICZNY finał poszukiwań w Jasieniu. NIE ŻYJE zaginiony mężczyzna

Małżeństwo spłonęło w pożarze mieszkania na Pradze - Południe. Relacja świadków!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!