Zwyczaje, przesądy, potrawy. Co wiesz o Bożym Narodzeniu? [QUIZ]

2020-12-20 6:00
życzenia na Boże Narodzenie
Autor: fot. Bulls Boże Narodzenie - czas życzeń

Boże Narodzenie to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Z jego obchodami jest związanych szereg tradycji, zwyczajów i przesądów. Pierwsza gwiazdka, ubieranie choinki, sianko pod obrusem, chyba każdy o nich słyszał. Istnieją jednak mniej znane, a często zupełnie zapomniane rytuały bożonarodzeniowe. Sprawdź, ile wiesz na temat zbliżających się świąt.

Bożonarodzeniowe zwyczaje, przesądy i potrawy

Według historyków Boże Narodzenie zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w III lub IV wieku. To jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, dlatego obrosło tak wieloma zwyczajami i przesądami. To również czas, w którym przygotowuje się potrawy rzadko spożywane poza bożonarodzeniowym okresem. A Ty, ile wiesz o Bożym Narodzeniu? Sprawdź się w naszym quizie. 

Quiz składa się z 10 pytań, na każde z nich poprawna jest tylko jedna odpowiedź. Pierwsze pytanie z pewnością nie sprawi Wam trudności, ale potem będzie już trudniej. Wiesz czym jest podłaźniczka i moczka? Sprawdź swoją wiedzę na temat bożonarodzeniowych zwyczajów. Zdobędziesz 10/10 punktów?

ZOBACZ: Gdzie kupić choinkę w Tarnowie? Ile kosztuje świąteczne drzewko?

Czytaj też: Tarnowianin WINNY ZABÓJSTWA żony i córki. "Decyzję sądu przyjął bez żadnych emocji"

Pogoda na święta. Czy spadnie śnieg?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zmierz się również z innymi quizami: