Ogromny smutek

Rozpacz rodziców 14-letniego Marcela rozrywa serce. "Dla świata byłeś tylko cząstką, dla nas całym światem"

2023-07-24 10:12

Kochany Marcelu, dla świata byłeś tylko cząstką, dla nas całym światem - mama i tata. Rodzice takimi słowami pożegnali ukochanego syna Marcela. Ten z kilkoma kolegami szukał ochłody w Wiśle. Chodził przy brzegu, ponieważ nie potrafił pływać. Nagle jakby ziemia się pod nim zapadła. Chłopak wpadł w siedmiometrową głębinę. Niestety koledzy nie dali rady go uratować.

Białe kwiaty na niewielkim grobie w Złotorii, dwa wielkie serca z białych róż i  kilkadziesiąt zniczy przed grobem. Wśród nich rzuca się w oczy ten jeden, cały czarny a na nim wzruszający napis: Kochany Marcelu, dla świata byłeś tylko cząstką, dla nas całym światem. Mama i Tata.

Czytaj także: Koledzy patrzyli, jak 14-letni Marcel tonie w Wiśle pod Toruniem! Nic nie dało się zrobić. "Wpadł w 7-metrową głębinę"

Złotoria, to wieś przy ujściu Drwęcy do Wisły pod Toruniem. W poniedziałek (17 lipca) zawyły syreny alarmowe. Wozy straży pożarnej, pogotowia i policji pędziły na sygnałach polną drogą nad brzeg Wisły, gdzie znajdowała się piątka przyjaciół: Sebastian, Paweł, Janek, Dawid i Marcel. Ten ostatni dosłownie w mgnieniu oka zniknął pod wodą. - Mój ojciec pływał łódką po Wiśle i zawsze powtarzał, że Wisła jest bardzo niebezpieczna. Mówił, że są wiry, doły, łachy piachu i potężny nurt. Ja sam się nigdy tam nie odważyłem wejść - mówi nam jedna z mieszkanek Złotorii (powiat toruński).

- Dwóch rzuciło mu się na ratunek. Nurt był jednak tak silny, że sami zaczęli walczyć o życie. Doszłoby do jeszcze większej tragedii, gdyby nie jeden z chłopców. Jego odwaga połączona z zimną krwią uratowała życie dwóch kolegów. Znalazł konar i go podał swoim tonącym - mówi nam jeden z toruńskich policjantów. - Chłopak, który się utopił, wpadł w 7-metrową głębinę. Wyciągnął go nurek. Reanimacja nic nie dała - dodaje.

- To Janek miał podać ta gałąź - mówi nam jedna z mieszkanek Złotorii. - Jednego z tych chłopców lekarze zabrali do szpitala, bo w takim był szoku - mówi policjant. 

Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?
Rok od śmierci Rafała L., który utonął po kłótni z kolegą
Listen on Spreaker.