16-latek z Inowrocławia upił się do nieprzytomności. Lekarze walczyli o jego życie

2020-07-21 10:44 KM
Nieprzytomny mężczyzna po spożyciu alkoholu
Autor: CC Pixabay.com 16-latek z Inowrocławia upił się do nieprzytomności. Lekarze walczyli o jego życie / Zdjęcie ilustracyjne

Okres letni to czas, w którym młodym ludziom często do głów wpadają głupie pomysły. Najlepszym na to dowodem 16-latek z Inowrocławia, który postanowił spożyć napoje wyskokowe z rówieśnikami poza miastem. - Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie i znalazł się w szpitalu - przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Inowrocław: Eksperymentował z procentami. Lekarze walczyli o jego życie - chodzi tu o 16-latka, który postanowił "zabawić się" w czasie wakacji. Chłopak umówił się na spotkanie z rówieśnikami poza miastem. - Wtedy postanowili kupić alkohol, w czym miał im pomóc „grzecznościowo” przypadkowy dorosły. I to tyle, bo ocknął się w szpitalu, gdzie ratowano mu życie - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

- Z materiałów, które zgromadziła policja wynika, że nastolatek miał ponad trzy promile alkoholu. Po wyjściu ze szpitala, w obecności rodzica musiał zgłosić się na policję. Na temat swojego zachowania mówił, że sam niewiele pamięta z całej sytuacji, która była dla niego, jak twierdził, pierwszym przykrym takim doświadczeniem - przekazuje policjantka z Inowrocławia.

Miejmy nadzieję, że ta lekcja sprawi, iż młody człowiek nie będzie więcej próbował szukać wrażeń w podobny sposób. Policjanci apelują przy tej okazji do rodziców o rozmowy na temat spędzania wolnego czasu w grupie rówieśników.

- Ta historia zakończyła się pobytem nastolatka w szpitalu, a mogło być też znacznie gorzej. Osoba w stanie nietrzeźwości może ulec wypadkowi, czy doznać obrażeń w inny sposób. Ponadto, alkohol u osoby nieletniej może mieć również inne skutki zdrowotne i doprowadzić nawet do śmierci - podkreśla asp. szt. Drobniecka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pirat drogowy pędził ponad 200 km/h na obwodnicy Inowrocławia!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.