18-latek miał na licznku 135 km/h w terenie zabudowanym! Takich konsekwencji nie przewidział

i

Autor: pixabay.com 18-latek miał na licznku 135 km/h w terenie zabudowanym! Takich konsekwencji nie przewidział

To się nie mieści w głowie!

18-latek miał na liczniku 135 km/h w terenie zabudowanym! Takich konsekwencji nie przewidział

2022-11-24 13:09

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który w obszarze zabudowanym jechał 135 km/h i tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 85 km/h. Mundurowi zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy i ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

18-latek miał na liczniku 135 km/h w terenie zabudowanym! Takich konsekwencji nie przewidział

Policjanci grupy SPEED włocławskiego ruchu drogowego zwracają w codziennej służbie uwagę na kierowców, którzy łamią przepisy. Niestety, wśród tych wykroczeń, zdarzają się sytuacje, że kierowcy lekceważą ograniczenia prędkości i za nic mają kwestie bezpieczeństwa na drodze.

Tak było w przypadku mieszkańca gminy Lubień Kujawski, który w poniedziałek (21 listopada) po godzinie 17:00 w miejscowości Kaliska (gm. Lubień Kujawski) jechał audi 135 km/h. Tym samym kierowca na „pięćdziesiątce” przekroczył dopuszczalną prędkość o 85 km/h.  

- 18-latek otrzymał uprawnienia do kierowania zaledwie kilka miesięcy temu, ale już poniósł konsekwencje złamania przepisów drogowych. Policjanci zatrzymali mu na 3 miesiące prawo jazdy i zgodnie z nowym taryfikatorem ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. zł - wyjaśnia rzecznik KMP we Włocławku.

Na konto młodego kierowcy wpłynęło też 15 punktów karnych, a w jego przypadku przekroczenie limitu 20 punktów będzie skutkowało ponownym egzaminem na prawo jazdy.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Policjanci z Piątku wymierzali sprawiedliwość na własną rękę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE