18-latek pruł przed siebie jak szalony. Pomylił Włocławek z torem wyścigowym

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe 18-latek pruł przed siebie jak szalony. Pomylił Włocławek z torem wyścigowym

Zawrotna prędkość

18-latek pruł przed siebie jak szalony. Pomylił Włocławek z torem wyścigowym

2023-06-30 13:22

Włocławek: Policjanci z grupy SPEED zatrzymali 18-letniego kierowcę auta, który miał prawo jazdy zaledwie od pół roku, ale mimo to postanowił urządzić sobie spektakularny rajd. Przez obszar zabudowany pędził z zawrotną prędkością. Funkcjonariusze nie mieli dla niego litości. Nastolatek został surowo ukarany.

Wydawałoby się, że 18-letni kierowca, który ma prawo jazdy od zaledwie pół roku powinien mierzyć siły nad zamiary. Nie w tym przypadku. Oficer prasowa KMP we Włocławku, nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek informuje "Super Express", że w środę (28 czerwca 2023 r.) około godziny 20:30 jej koledzy z grupy SPEED, na Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Okazało się, że chłopak, siedzący za kierownicą pomylił kujawsko-pomorskie miasto z torem wyścigowym.

Włocławek: Drakoński mandat dla 18-latka. Pędził z zawrotną prędkością

- Okazało się, że mężczyzna jechał przez obszar zabudowany mając na liczniku 129 km/h, podczas gdy obowiązywała go w miejscu pomiaru „siedemdziesiątka”. 18-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych. Poza tym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3-miesięcy, które młody kierowca otrzymał niecałe pół roku wcześniej - przekazuje nadkom. Seligowska-Ostatek w komunikacie, przesłanym mediom.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Nasza redakcja przyłącza się do komunikatów funkcjonariuszy. Spieszcie się powoli! O ewentualnych utrudnieniach w Kujawsko-Pomorskiem będziemy informować w naszym serwisie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Szybka jazda skończyła się wysokim mandatem. Grupa SPEED w akcji