86-latek leżał w MOKRADŁACH. Akcja poszukiwawcza służb z Chełmna i okolic

2020-10-29 15:01 KM
Mokradła. 86-latek z okolic Chełmna zgubił się w lesie
Autor: CC Pixabay.com / FelixMittermeier 86-latek leżał w mokradłach. Akcja poszukiwawcza służb z Chełmna i okolic / Zdjęcie poglądowe

Dzięki sygnałowi od mężczyzny, któremu ludzka krzywda nie była obojętna i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, chełmińscy policjanci odnaleźli 86-latka, który zgubił się w lesie. Senior leżał w mokradłach. - Po udzieleniu mężczyźnie pomocy medycznej, trafił on pod opiekę najbliższych - poinformowali funkcjonariusze.

Poszukiwania zaginionej Joanny trwają. W akcji śmigłowiec, drony i psy tropiące

86-latek leżał w MOKRADŁACH. Akcja poszukiwawcza służb z Chełmna i okolic

W minioną środę, około godziny 17.00 policjant z chełmińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 86-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego. Z relacji wynikało, że do zdarzenia doszło kilka godzin wcześniej w pobliżu lasu w Paparzynie. Zorganizowana została akcja poszukiwawcza, w której udział wzięli nie tylko funkcjonariusze policji, ale również straży pożarnej. Podczas prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że z lasu w Wielkich Łunawach słychać krzyki. - Informację przekazał obywatel, któremu ludzka krzywda nie jest obojętna. Dzielnicowi, którzy niezwłocznie udali się w głąb lasu, przez cały czas utrzymywali kontakt głosowy z osobą wzywającą pomocy. W tym kluczowym momencie policjantom przez cały czas towarzyszył wspomniany mężczyzna, którego zaangażowanie i chęć niesienia pomocy przyczyniło się do szczęśliwego finału - relacjonuje asp. Dorota Lewków, oficer prasowy KPP w Chełmnie.

Zobacz też: MAKABRYCZNE odkrycie na działce w Chełmnie! Sąsiad znalazł zwęglone zwłoki

- Po kilku minutach penetracji terenu leśnego funkcjonariusze zauważyli leżącego w mokradłach mężczyznę, który ugrzązł w błocie. Okazał się nim poszukiwany 86-latek, który stracił orientację w terenie i po tym jak wpadł w błoto nie mógł się już z niego wydostać - przekazuje w komunikacie asp. Dorota Lewków z KPP w Chełmnie.

Oswobodzonemu i wyprowadzonemu na skraj lasu mieszkańcowi naszego powiatu została udzielona pomoc medyczna. Mężczyzna trafił pod opiekę najbliższych. Świadkowi, który pomógł policjantom należą się wielkie brawa za postawę.