Ksiądz z Czernikowa groził im bronią podczas strajku kobiet. Zadziwiające tłumaczenie duchownego

2020-10-29 14:02 Mariusz Korzus, KM
Ksiądz z Czernikowa zatrzymany za groźby. Wyciągnął broń podczas strajku kobiet
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Ksiądz z Czernikowa groził im bronią podczas strajku kobiet. Zadziwiające słowa duchownego / Zdjęcie poglądowe

Wracamy do sprawy księdza z Czernikowa, zatrzymanego przez Policję w związku z wyciągnięciem broni podczas strajku kobiet. Do zdarzenia doszło w minioną środę (28.10.2020) w godzinach wieczornych. Przesłuchany przez funkcjonariuszy przyznał się do gróźb. Tłumaczy się... zdenerwowaniem i panującymi nastrojami.

Strajk Kobiet w Toruniu, Szosa Bydgoska

Ksiądz z Czernikowa groził im bronią podczas strajku kobiet. Zadziwiające słowa duchownego

Wracamy do głośnej sprawy księdza z Czernikowa, który wg. świadków miał grozić policjantom i protestującym bronią. Duchowny został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a ten temat wywołał lawinę komentarzy w całym kraju. Paweł S. miał krzyczeć "Przestańcie! Natychmiast przestańcie! Powystrzelam was!". Rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji, mł. insp. Monika Chlebicz, potwierdziła w rozmowie z "Super Expressem", że kapłan został przesłuchany przez policjantów. 

Zobacz także: Czernikowo: Ksiądz wyszedł z BRONIĄ do protestujących kobiet! DRAMATYCZNE nagranie ze strajku [WIDEO]

- Przesłuchiwany przyznał się do zarzutu gróźb karalnych w stosunku do funkcjonariuszy. Swoje zachowanie tłumaczył zdenerwowaniem w związku z tą sytuacją. Ksiądz miał przy sobie broń myśliwską. Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego został zwolniony - powiedziała "Super Expressowi" mł. insp. Monika Chlebicz.

Do tej pory do Policji nie wpłynęło żadne zawiadomienie w sprawie środowych wydarzeń. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł PAP wynika, że sytuacja była groźna - duchowny mierzył do policjantów, co zmusiło funkcjonariuszy do odbezpieczenia swojej broni służbowej. Zatrzymany do tej sprawy kapłan to proboszcz parafii w Czernikowie. Jego działania wywoływały w przeszłości sporo kontrowersji. Chodzi m.in. o cennik kolędy, który odbił się bardzo szerokim echem. 

Strajk kobiet w Toruniu i okolicach - to warto wiedzieć