CENNIK kolędy 2019/20. Wreszcie podali KONKRETY. Kontrowersyjny apel księdza

2019-12-30 9:11 Redakcja
Parafia w Czernikowie pod Toruniem ma CENNIK kolędy 2019/20. Proboszcz apeluje do rodzin
Autor: CC Pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Ksiądz kanonik Piotr Siołkowski, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Czernikowie koło Torunia, wywołał spore kontrowersje swoim apelem do rodzin, które będą odwiedzane przez kapłanów podczas kolędy 2029/20. Duchowny prosi o konkretną sumę pieniędzy, którą każdy powinien przekazać.

Jak pokazują wyniki badań - większość Polaków przyjmuje wizyty duszpasterskie (65% według sondażu Ariadny dla WP), a aż 84% z badanych zamierza przekazać duchownemu ofiarę. Mimo wszystko - takie kontrowersyjne ogłoszenie musiało się spotkać z falą komentarzy.

Parafia z Czernikowa pod Toruniem ma cennik kolędy. Proboszcz apeluje o konkretną sumę

- Gdyby każda rodzina wierząca naszej Parafii złożyła na kolędzie przynajmniej 50 zł - to wystarczy i na opłaty parafialne, i na dach na salkach. Proszę o ten dar od każdej rodziny - przekazał ks. Piotr Siołkowski, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Czernikowie koło Torunia.

Pełną treść ogłoszenia znajdziecie TUTAJ. Część mieszkańców regionu jest oburzona takim apelem. - Kiedy ta obłuda się skończy? Kiedy będą płacić podatki? Te pieniądze powinny trafić do potrzebujących - pisze jeden z użytkowników Facebooka.

A wy co sądzicie o takim ogłoszeniu parafii w Czernikowie? Czy rzeczywiście jest to burza w szklance wody, gdyż i tak większość z nas przekazuje księdzu koperty z pieniędzmi? Zapraszamy do dyskusji na naszym profilu.

Przy tej okazji zapraszamy również do przejrzenia naszego poradnika, dotyczącego wizyty duszpasterzy.