MAKABRYCZNE odkrycie na działce w Chełmnie! Sąsiad znalazł zwęglone zwłoki

2020-03-20 18:28 EITOR
MAKABRYCZNE odkrycie na działce w Chełmnie! Sąsiad znalazł zwęglone zwłoki
Autor: CC Unsplash.com MAKABRYCZNE odkrycie na działce w Chełmnie! Sąsiad znalazł zwęglone zwłoki

Strażacy zazwyczaj ruszają do takich miejsc, gdy muszą podjąć interwencję. Tymczasem na działce w Chełmnie jeden z nich znalazł się, ponieważ zaniepokoił się brakiem aktywności swojego sąsiada. To co odkrył z pewnością wywołało niemały szok. Zaalarmował służby o znalezieniu zwłok mężczyzny. Trwa śledztwo, które ma na celu ustalenie dokładnych przyczyn tej tragedii.

Strażak z Chełmna widywał się wcześniej regularnie z mężczyzną, więc kilka dni braku aktywności z jego strony musiało go zaniepokoić. Postanowił zajrzeć na jego działkę i sprawdzić, czy nie potrzebuje on pomocy. Niestety - odkrył jego zwłoki. Jak informuje w rozmowie z portalem chelmno.naszemiasto.pl Tomasz Guzek, oficer prasowy KP PSP w Chełmnie - w budynku nie było pożaru ani zadymienia, brak zarzewi ognia i dodatkowych zagrożeń, ale ciało mężczyzny było częściowo zwęglone. Ratownicy nie podjęli w związku z tym czynności medycznych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chełmnie.

- Zmarły mężczyzna utrzymywał kontakty z sąsiadami, a od soboty go nie widzieli. Zaniepokoiło ich także zniknięcie firanki w oknie. Sąsiad strażak przeskoczył przez furtkę i zajrzał przez okno do wnetrza altany. Natychmiast powiadomił służby. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone i w poniedziałek zostanie wykonana sekcja złom, która pozwoli ustalić przyczynę zgonu. Wykluczyliśmy udział osób trzecich. W altanie był sam, drzwi i okna były zamknięte. Nic nie wskazuje na to, by ktoś przyczynił się do jego śmierci - powiedziała wyżej wspomnianemu portalowi Grażyna Wiącek z Prokuratury Rejonowej w Chełmnie

Służby podejrzewają, że przyczyną zgonu było zaczadzenie. Prawdopodobnie 67-latek zaprószył ogień z papierosa na materiały, którymi się ogrzewał. 

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Polska aktorka wyskoczyła przez okno. Groby znanych polskich samobójców l (Nie)zapomniani