AFERA na UMK w Toruniu. Girzyński ZASZCZEPIŁ SIĘ poza kolejnością?! Będzie kontrola NFZ i MEiN

AFERA na UMK w Toruniu. Girzyński ZASZCZEPIŁ SIĘ poza kolejnością! Będzie kontrola NFZ i MEiN
Autor: Toruń Projekt Miasto AFERA na UMK w Toruniu. Girzyński ZASZCZEPIŁ SIĘ poza kolejnością! Będzie kontrola NFZ i MEiN

Afera na UMK w Toruniu związana jest z zaszczepieniem się na koronawirusa poza kolejnością. Wiele emocji wzbudza fakt, iż na liście znalazł się poseł PiS Zbigniew Girzyński. W środę (27.01.2021) na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział kontrole Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Więcej na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Girzyński zaszczepił się poza kolejnością! Afera na UMK w Toruniu
  2. Będzie kontrola na UMK w Toruniu. Minister zdrowia komentuje sprawę Girzyńskiego

Girzyński zaszczepił się poza kolejnością! Afera na UMK w Toruniu

W sieci zawrzało po tym, jak wyszło na jaw, iż wśród zaszczepionych w poniedziałek w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Ciechocinku miał się znaleźć poseł Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie pracownik naukowy UMK, Zbigniew Girzyński. Niedługo później gruchnęła informacja, że został on zawieszony w prawach członka partii rządzącej naszym krajem.

Poseł napisał w oświadczeniu w mediach społecznościowych, że "22 grudnia dostał tak jak inni pracownicy UMK list od rektora uczelni. Dotyczył on możliwości objęcia pracowników uczelni szczepieniami przeciwko COVID-19". 

Przeczytaj więcej: Kaczyński zawiesza ważnego posła PiS. Girzyński: postąpiłem od A do Z zgodnie z prawem

Będzie kontrola na UMK w Toruniu. Minister zdrowia komentuje sprawę Girzyńskiego

Na konferencji prasowej minister Niedzielski skomentował zaszczepienie się przeciw COVID-19 posła PiS i pracownika naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (UMK) Zbigniewa Girzyńskiego.

- Nie ma akceptacji dla takiej postawy, bez względu na barwy polityczne, bez względu na wykonywanych zawód. Jest to sytuacja absolutnie nieakceptowalna - podkreślił minister Adam Niedzielski.

Szef MZ poinformował, że w środę rano rozmawiał o tej sprawie z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem.

- Ustaliliśmy, że niezależnie od profilu ministerstw, jakimi kierujemy, każdy z nas przeprowadzi kontrole. Moja kontrola będzie prowadzona z poziomu Narodowego Funduszu Zdrowia, który będzie weryfikował prawidłowość samego szczepienia, procesu zapisu. A pan minister Czarnek na pewno skoncentruje się na zagadnieniach związanych z nadzorem uczelni - poinformował Niedzielski na konferencji prasowej.

Kontrowersje wokół szczepień. Artyści poza kolejnością