Śnieg pod Toruniem

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe Alarm IMGW dla Torunia i okolic. Szklanka na drogach to nie wszystko [Pogoda Toruń 21.11.2022]

Uwaga!

Alarm IMGW dla Torunia i okolic. Szklanka na drogach to nie wszystko [Pogoda Toruń 21.11.2022]

2022-11-20 21:35

Pogoda Toruń 21.11.2022. W poniedziałek na terenie województwa kujawsko-pomorskiego obowiązywać będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia od IMGW. Synoptycy opublikowali żółty alert dotyczący oblodzenia. Rafał Maszewski z serwisu pogodawtoruniu.pl podaje, że to nie jedyny problem, z którym będziemy się zmagać na początku tygodnia.

Pogoda Toruń 21.11.2022. Ostrzeżenie IMGW przed oblodzeniem

Ostrzeżenie pierwszego stopnia (żółty alert) od IMGW obowiązuje na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowali je w niedziele (20 listopada 2022 r.), ale wygasa ono dopiero w poniedziałek o godzinie 10:00. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie - czytamy w komunikacie dla Torunia. A co przyniosą następne godziny?

- W poniedziałek będzie pochmurno, tylko początkowo możliwe są przebłyski słońca - w południe, po południu i wczesnym wieczorem okresami popada słaby lub umiarkowany śnieg. Pozostaniemy w zimnej masie powietrza, która po południu będzie miała temperaturę około 0 stopni. Będzie zimno, a początkowo mroźno. Południowo wschodni chwilami umiarkowany wiatr nieco obniży temperaturę odczuwalną. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne - przekazuje Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Prognoza długoterminowa dla Torunia. Ocieplenie w nowym tygodniu?

Zdaniem Rafała Maszewskiego, z każdym kolejnym dniem temperatury w Toruniu będą rosły. Nocami odczujemy mróz, ale już w ciągu dnia termometry pokażą delikatnie plusowe wartości. Najcieplej ma być w piątek (25 listopada), kiedy to temperatury osiągną poziom 5 stopni Celsjusza. Słaby śnieg lub śnieg z deszczem popadają w środku tygodnia, a wiatr będzie słaby lub umiarkowany. Od piątku odczuwalny będzie wzrost ciśnienia, a w sobotę odnotujemy nawet 1019 hPa. Do kierowców i nie tylko apelujemy o ostrożność. Prognozy będziemy aktualizować na bieżąco.

Sonda
Czy wymieniasz opony z letnich na zimowe?
Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie