Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek, zdjęcia z meczu nr 4 w ćwierćfinale Energa Basket Ligi

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek, zdjęcia z meczu nr 4 w ćwierćfinale Energa Basket Ligi

Anwil zdobył Arenę Toruń. Koniec udanego sezonu dla Twardych Pierników [Relacja, Zdjęcia]

2022-04-27 6:00

Twarde Pierniki Toruń przegrały z Anwilem Włocławek 78:85 i na ćwierćfinale Energa Basket Ligi zakończyły rywalizację w sezonie 2022. Dla podopiecznych Ivicy Skelina to były udane rozgrywki. Torunianie sprawili sporo niespodzianek i kibice nagrodzili ich zasłużonymi brawami. Zobaczcie relację i zdjęcia z Areny Toruń na se.pl.

Twarde Pierniki Toruń złapały kontakt z Anwilem Włocławek w miniony weekend. Podopieczni Ivicy Skelina chcieli sprawić kolejną już niespodziankę w sezonie 2021/2022 Energa Basket Ligi. Już sam awans do play-off był sporym sukcesem drużyny, co do której były wątpliwości, czy w ogóle przystąpi do rozgrywek. Wtorkowi rywale nie zamierzali jednak okazać litości i wyszli na parkiet Areny Toruń z konkretnym postanowieniem zakończenia ćwierćfinałowej rywalizacji. Do przerwy było już +13 na korzyść podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza, ale Twarde Pierniki walczyły do końca. Dalszy ciąg podsumowania pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń. Do szpitala na Bielanach trafił... nietoperz! Akcja służb w lecznicy

Twarde Pierniki - Anwil, relacja z meczu nr 4

Po długiej przerwie Anwil prowadził nawet dwudziestoma punktami, ale wtedy Twarde Pierniki ruszyły w bardzo ambitną pogoń. Dobrze grali Aaron Cel i Roko Rogić. Po skutecznych rzutach z dystansu Kołodzieja i Manigata zrobiło się tylko 69:70. Wtedy wyszło jednak doświadczenie Anwilu Włocławek. Nie zawiódł Kamil Łączyński, a w decydującym momencie "odpalił" Mathews. To jego rzut za trzy punkty przesądził o wygranej faworyta. W półfinale Anwil Włocławek zmierzy się z LegiąWarszawa.

Sezon Twardych Pierników trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Początek był dobry m.in. dzięki kapitalnej formie Maurice'a Watsona Jr, któremu wtórował Kevin Thompson. Po ich odejściu próbowano łatać dziury Roko Rogiciem i Danielem Amigo. Cel podstawowy czyli awans do fazy play-off został osiągnięty. - Dziękujemy, że byliście z nami. To koniec naszego sezonu, ale najlepsze dopiero przed nami - napisali przedstawiciele klubu na Twitterze.

Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek 78:85 (17:23, 21:28, 19:15, 21:19)

Twarde Pierniki Toruń: Aaron Cel 23, Roko Rogić 18, Bartosz Diduszko 13, Michał Kołodziej 8, Jahenns Manigat 6, James Eads 6, Daniel Amigo 4, Przemysław Karnowski 0, Michał Samsonowicz 0, Szymon Janczak 0.

Anwil: James Bell 22, Kamil Łączyński 14, Kyndall Dykes 12, Jonah Mathews 12, Luke Petrasek 10, Ziga Dimec 7, Michał Nowakowski 5, Szymon Szewczyk 3, Marcin Woroniecki 0.

Sonda
Jesteś fanem koszykówki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE