Toruń. Do szpitala na Bielanach trafił... nietoperz! Akcja służb w lecznicy

2022-04-26 8:56
Toruń. Do szpitala na Bielanach trafił... nietoperz! Akcja służb w lecznicy
Autor: Straż Miejska w Toruniu / Piotr Lampkowski / Super Express Toruń. Do szpitala na Bielanach trafił... nietoperz! Akcja służb w lecznicy

Toruń: Personel szpitala na Bielanach z pewnością nie spodziewał się takiego pacjenta. W minioną sobotę (23.04.2022) do lecznicy trafił... nietoperz! Pracownicy poprosili o pomoc strażników z Eko Patrolu, którzy wiedzieli, jak należy się zająć zwierzęciem.

Nietoperz stał się swego czasu symbolem pandemii koronawirusa. Choć legendy związane z udziałem ssaków w rozwoju COVID-19 nie zawsze miały dużo wspólnego z faktami, to jednak pojawienie się latającego stworzenia w toruńskim szpitalu musiało się równać wezwaniu odpowiednich służb. Strażnicy z Eko Patrolu regularnie mają do czynienia z egzotycznymi dla wielu stworzeniami, więc dobrze wiedzieli, jak należy się zająć nietoperzem. Jarosław Paralusz z SM w Toruniu przekazuje w komunikacie, że pomoc była potrzebna przy jego złapaniu.

Czytaj też: Rydzyk ostro grzeje! Będzie na tym zarabiał miliony. Ojciec dyrektor odpalił swoją ciepłownię

- Na miejscu okazało się, że nietypowy pacjent trafił do szpitalnego punktu informacji. Nietoperz został przez strażników odłowiony, a następnie przewieziony do naturalnego środowiska - wyjaśnia Jarosław Paralusz ze Straży Miejskiej w Toruniu.

Na szczęście w tym przypadku Toruń nie będzie przyczynkiem do legend związanych z nietoperzami. Cała akcja została przeprowadzona sprawnie i skończyła się dobrze zarówno dla wszystkich przebywających w szpitalu, jak i dla samego latającego ssaka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy masz zaufanie do toruńskiej Straży Miejskiej?
Nocna agresja kierowcy na terenie Torunia. Wszystko się nagrało!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE