Apator Toruń oficjalnie potwierdza transferową bombę! Wielka gwiazda została Aniołem

2021-11-04 19:01
Emil Sajfutdinow w Apatorze Toruń
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Apator Toruń oficjalnie potwierdza transferową bombę! Wielka gwiazda została Aniołem

Emil Sajfutdinow dołącza do drużyny Apatora Toruń. Rosjanin ma być liderem ekipy Tomasza Bajerskiego w sezonie 2022. Ostatnie lata "Baszkirska Torpeda" spędziła w Unii Leszno. Kibice z Torunia wierzą, że Sajfutdinow poprowadzi ich ukochany klub do strefy medalowej PGE Ekstraligi.

Emil Sajfutdinow w Apatorze Toruń! Hit okienka transferowego

O tym, że Apator Toruń będzie poważnie wzmocniony spekulowano już od kilkunastu tygodni. W listopadzie kluby nie tylko z PGE Ekstraligi mogą oficjalnie ogłaszać swoje transfery. Klub Sportowy Toruń robi to w formie festiwalu filmowego SpeedwayImage 2.0 - 2. Żużlowego Festiwalu Transferowego. Pierwszego dnia ogłoszono pozyskanie wielkiej gwiazdy najlepszej ligi świata - Emila Sajfutdinowa. Rosjanin ścigał się dla Unibaxu Toruń w sezonie 2014, teraz ma być liderem Aniołów, prowadzonych przez Tomasza Bajerskiego.

Czytaj też: Horror w Arenie Toruń. Pasjonujący bój Twardych Pierników z mistrzem Polski. Zdjęcia kibiców

Sajfutdinow w Apatorze. Dlaczego wybrał Toruń?

Rosjanin to jeden z głównych autorów dominacji Fogo Unii Leszno z ostatnich lat, ale ostatni sezon nie był już dla niego tak udany - przynajmniej jeśli chodzi o ligę. Sajfutdinow zanotował średnią 1,954/bieg, co dało mu 14. miejsce w PGE Ekstralidze. 32-latek uznał, że nieco "zasiedział" się w Lesznie i czas poszukać nowego wyzwania. Z Apatorem ma walczyć o czołowe lokaty. Klub z Torunia planuje w najbliższych dniach ogłosić również pozyskanie Patryka Dudka. Obaj z Sajfutdinowem mają punktować dużo lepiej niż Chris Holder i Adrian Miedziński, którzy za rok nie będą się ścigać na chwałę Aniołów.

Sonda
Czy interesuje Cię żużel?
Cztery pory roku na pl. Rapackiego w Toruniu. Nowe oblicze roślinności
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE