Apator męczył się z osłabioną Unią Leszno! Gospodarze odskoczyli w końcówce [Zapis Relacji, Zdjęcia[

2022-06-19 21:04
For Nature Solutions Apator Toruń - Fogo Unia Leszno, zdjęcia z meczu 9. kolejki PGE Ekstraligi
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose For Nature Solutions Apator Toruń - Fogo Unia Leszno, zdjęcia z meczu 9. kolejki PGE Ekstraligi

Żużel: Apator Toruń zgodnie z oczekiwaniami pokonał za trzy punkty Fogo Unię Leszno, ale goście solidnie dali się we znaki faworytom. Klasą samą dla siebie w drugiej części zawodów był Jason Doyle, ale wśród przyjezdnych było stanowczo zbyt dużo dziur w składzie. Oto zdjęcia z Motoareny i zapis relacji na se.pl/torun.

Mecz Apatora Toruń z Fogo Unią Leszno zapowiadano jako rewanż za kontrowersyjne spotkanie, które w 6. kolejce sezonu 2022 PGE Ekstraligi odbyło się na "Smoczyku". W niedzielny wieczór torunianie walczyli o odrobienie zaledwie czteropunktowej straty, więc wszyscy mówili o bonusie. Tym bardziej, że goście przystąpili do meczu poważnie osłabieni brakiem Piotra Pawlickiego i Janusza Kołodzieja. Zadanie przed drużyną Piotra Barona jawiło się jako niezwykle trudne. A jak wyszło? 

Początek był zdecydowanie dla gospodarzy. Dobrze wyglądali młodzieżowcy. Krzysztof Lewandowski wygrał gonitwę juniorów, a w biegu nr 4 Denis Zieliński przyjechał za plecami Roberta Lamberta. Ozdobą pierwszej serii była ostra walka Pawła Przedpełskiego z Jasonem Doyle’m. Górą był wychowanek toruńskiego klubu.

W miarę upływu czasu goście zaczęli dochodzić do głosu. Piotr Baron gdy tylko mógł, posyłał do boju duet Jason Doyle – Jaimon Lidsey. Australijczycy robili co mogli, aby wynik był na styku i ku niedowierzaniu trybun na Motoarenie – długo skutecznie. Po sześciu biegach zrobiło się 18:18 i przez stadion w grodzie Kopernika przeszedł szmer zwątpienia. Drużyna Roberta Sawiny ponownie mogła liczyć na Patryka Dudka i Roberta Lamberta, którzy przyzwyczaili już swoich kibiców do tego, że nie zawodzą.

Fogo Unii Leszno brakowało liderów – Piotra Pawlickiego i Janusza Kołodzieja i z czasem musiało to wyjść. Dvid Bellego był cieniem samego siebie, a kolejne kłopoty przeżywał Damian Ratajczak. Goście długo nie mieli w zasadzie żadnego wsparcia ze strony formacji młodzieżowej, a to właśnie leszczynianie słyną ze znakomitego szkolenia. Przed wyścigami nominowanymi obudził się wspomniany wyżej Ratajczak, który ładnym atakiem minął Lewandowskiego. Cóż jednak z tego, skoro junior gospodarzy przyjechał przed katastrofalnym tego dnia Davidem Bellego.

W końcówce gospodarze wyraźnie odjechali rywalom. Choć torunianie długo się męczyli, to zgodnie z oczekiwaniami zgarnęli trzy punkty. Sztab szkoleniowy przyjezdnych robico mógł, ale nie był w stanie zasypać dziur w składzie "Byków". Zapis relacji znajdziecie pod galerią ze zdjęciami!

For Nature Solutions Apator Toruń - Fogo Unia Leszno 53:37

For Nature Solutions Apator Toruń - 53

 • 9. Jack Holder - 9+1 (2,0,2*,2,0,3)
 • 10. Robert Lambert - 13+2 (3,3,1*,2,3,1*)
 • 11. Paweł Przedpełski - 10+3 (0,2*,1,2*,3,2*)
 • 12. Zastępstwo zawodnika
 • 13. Patryk Dudek 14+1 (3,1,3,3,2*,2)
 • 14. Denis Zieliński - 3+1 (1,2*,0)
 • 15. Krzysztof Lewandowski - 4 (3,0,1)
 • 16. Mateusz Affelt - NS

Fogo Unia Leszno - 37

 • 1. Jason Doyle - 17 (1,1,3,3,3,3,3)
 • 2. Piotr Pawlicki - ZZ
 • 3. Jaimon Lidsey - 11+2 (3,2*,2*,2,1,1,0)
 • 4. Maksym Borowiak - NS
 • 5. David Bellego - 3 (0,1,1,0,-,1)
 • 6. Damian Ratajczak - 5 (2,1,0,2,0,0)
 • 7. Hubert Jabłoński - (0,0,-)
 • 8. Keynan Rew - 1+1 (0,1*,0)

Sędzia: Michał Sasień

Żużel: Apator Toruń - Unia Leszno NA ŻYWO, relacja online

Na żywo

For Nature Solutions Apator Toruń - Fogo Unia Leszno, relacja na żywo

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

3:3 (53:37)

Wynik biegu: Doyle, Dudek, Lambert, Lidsey (3:3)

Kapitalna walka o pierwsze miejsce między Doyle'm a Dudkiem. Ostatecznie górą Australijczyk. To była ładna wisienka na torcie.

21:05

Dziękujemy za udział w relacji!

5:1 (50:34)

Wynik biegu: J. Holder, Przedpełski, Bellego, Ratajczak (5:1)

Po starcie prowadził Francuz, ale już na wejściu w drugi łuk ostro zaatakował go przy krawężniku Holder. Na pierwszym łuku drugiego kółka na drugie miejsce wyszedł Przedpełski. Apator wygrywa za trzy punkty!

20:52

Galeria zdjęć z meczu For Nature Solutions Apator Toruń - Fogo Unia Leszno. Zobaczcie walkę zawodników i doping kibiców!

20:50

Składy biegów nominowanych:

Wyścig 14: Bellego (ż), Przedpełski (cz), Ratajczak (Borowiak) (biały), J. Holder (niebieski)

Wyścig 15: Lambert (niebieski), Doyle (ż), Dudek (cz), Lidsey (biały)

5:1 (45:33)

Wynik biegu: Lambert, Dudek, Lidsey, Ratajczak (5:1)

Ratajczak jako rezerwa taktyczna. Lambert wygrał start, a Dudek kapitalnym manewrem na przeciwległej prostej wyszedł na drugie miejsce. Lider "Aniołów" wykorzystał nieporozumienie pary gości. Gospodarze są już pewni zwycięstwa.

4:2 (40:32)

Wynik biegu: Przepdełski, Ratajczak, Lewandowski, Bellego (4:2)

Po starcie gospodarze prowadzili podwójnie, ale szybki Ratajczak napędził się po zewnętrznej i na drugim kółku wyprzedził Lewandowskiego.

2:4 (36:30)

Wynik biegu: Doyle, Lambert, Lidsey, J. Holder (2:4)

Po starcie goście prowadzili podwójnie, ale bardzo szybki Robert Lambert wyprzedził Lidseya na trzecim okrążeniu. Goście podejmują rękawice!

20:23

Rezerwa taktyczna w barwach gości. Jaimon Lidsey zgodnie z oczekiwaniami znów pojedzie w parze z Jasonem Doyle'm. Wśród gospodarzy Lambert jako zastępstwo zawodnika.

5:1 (34:26)

Wynik biegu: Dudek, Przedpełski, Bellego, Ratajczak (5:1)

Dudek jako zastępstwo zawodnika. Pewny triumf gospodarzy. Bellego nie zagroził Przedpełskiemu. Damian Ratajczak wygląda na zawodnika, który jest zupełnie bez formy.

3:3 (29:25)

Wynik biegu: Doyle, J. Holder, Lambert, Rew (3:3

Rew jako zastępstwo zawodnika. Kapitalny start Doyle'a z pierwszego pola startowego. Australijczyk zwyciężył z gigantyczną przewagą.

3:3 (26:22)

Wynik biegu: Dudek, Lidsey, Rew, Zieliński (3:3)

Kapitalna walka o zwycięstwo między Dudkiem a Lidseyem. Zawodnik gospodarzy stracił prowadzenie na trzecim okrążeniu, ale na pierwszym łuku skutecznie skontrował i wyrwał dla siebie trzy punkty. Bezbarwny występ Zielińskiego.

5:1 (23:19)

Wynik biegu: Lambert, J. Holder, Bellego, Jabłoński (5:1)

Gospodarze odpowiadają. Na przeciwległej prostej Jack Holder wyprzedził Bellego i duet Apatora pomknął po podwójne zwycięstwo.

1:5 (18:18)

Wynik biegu: Doyle, Lidsey, Dudek, Lewandowski (1:5)

Lidsey jako zastępstwo zawodnika. Kolejny pewny triumf gości. Szok na Motoarenie. Osłabiona Unia Leszno wyrównała!

1:5 (17:13)

Wynik biegu: Doyle, Lidsey, Przedpełski, J. Holder (1:5)

Doyle jako rezerwa taktyczna. Goście odpowiadają. Pewny triumf australijskiego duetu Fogo Unii. Przedpełski jechał blisko Lidseya, ale nie na tyle, aby przypuścić jakiś atak.

19:31

Wynik biegu: Lambert, Zieliński, Ratajczak, Rew (5:1)

Keynan Rew w miejsce Borowiaka. Zieliński kapitalnie wystartował i założył Australijczyka. Bezproblemowy triumf Lamberta! Gospodarze uciekają.

5:1 (11:7)

Wynik biegu: Dudek, Przedpełski, Doyle, Bellego (5:1)

Dudek wygrał start, ale za jego plecami wylądował Doyle. Australijczyka nękał atakami Paweł Przedpełski i dopiął swego na trzecim okrążeniu! Kapitalna walka na Motoarenie. Remis w dwumeczu,

4:2 (6:6)

Wynik biegu: Lewandowski, Ratajczak, Zieliński, Jabłoński (4:2)

Krzysztof Lewandowski prowadził od startu do mety. Zieliński próbował ataku po zewnętrznej, ale na przeciwległej prostej zablokował go Ratajczak. Jabłoński nie liczył się w walce.

2:4

Wynik biegu: Lidsey, J. Holder, Doyle, Przedpełski (2:4)

Po starcie prowadził Jack Holder, ale na drugim łuku pod łokieć wszedł mu Jaimon Lidsey. Australijczyk w barwach Apatora musiał się bronić przed Doyle'm. Bezbarwny Przedpełski.

19:17

Płynie czas dwóch minut dla zawodników! Zaczynamy!

19:13

Prezentacja dobiegła końca. Za chwilę początek meczu! Sędzią niedzielnych zawodów jest pan Michał Sasień, który wylosował drugi zestaw startowy.

19:08

Rozpoczyna się prezentacja obu drużyn!

19:02

Na tor wyjechała polewaczka. Na trybunach coraz więcej kibiców.

18:59

Za nami próba toru. Po stronie gospodarzy wyjechali Jack Holder i Krzysztof Lewandowski, gości reprezentowali Jason Doyle i Jaimon Lidsey. Trwa równanie nawierzchni.

18:01

Składy potwierdzone. Pod numerem 8 w barwach gości pojedzie Keynan Rew, wśród gospodarzy zadebiutuje Mateusz Affelt.

17:23

Motoarena czeka na dzisiejsze widowisko! Początek za niespełna dwie godziny. W Toruniu wciąż bardzo ciepło, termometry pokazują 34 stopnie Celsjusza!

16:37

Kontuzjowanego Janusza Kołodzieja ma zastąpić junior Maksym Borowiak. Zarówno gospodarze jak i goście będą stosować zastępstwo zawodnika - odpowiednio za Emila Sajfutdinowa i Piotra Pawlickiego.

15:54

Apator Toruń - Unia Leszno TV Transmisja Na Żywo. Gdzie oglądać żużel dzisiaj w TV? Unia Leszno - Apator Toruń Transmisja online w Internecie 19.06
Apator Toruń - Unia Leszno TV Transmisja Na Żywo. Gdzie oglądać żużel dzisiaj w TV? Unia Leszno - Apator Toruń Transmisja online w Internecie 19.06

Do meczu Apatora z Unią zostały nieco ponad 3 godziny. Podpowiadamy wam, gdzie obejrzeć niedzielne spotkanie.

15:00

Witamy w relacji na żywo z meczu Apatora Toruń z Unią Leszno. Początek spotkania o godzinie 19:15! 

Na termometrach powyżej 30 stopni, a więc dominuje upalna pogoda. Pamiętajcie o nawadnianiu się i nakryciu głowy.

Sonda
Czy interesuje Cię żużel?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE