Asseco Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń 72:88, zdjęcia z meczu

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Asseco Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń 72:88, zdjęcia z meczu

Polski Cukier Toruń w końcu to zrobił! Asseco Arka Gdynia poległa u siebie [ZDJĘCIA]

2021-02-08 13:40

W końcu się udało! Polski Cukier Toruń pokonał na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 88:72 i odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo poza własną halą. "Twarde Pierniki" wreszcie pokazały zimną krew w końcówce spotkania i zdołały przerwać niechlubną serię. Relacja i zdjęcia z niedzielnego meczu na se.pl poniżej.

Asseco Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń, relacja

Niedzielny mecz w Gdyni rozpoczął się trafieniem Filipa Dylewicza. W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, jednak torunianie starali się gonić wynik. Przez dłuższą chwilę wynik pozostawał bez zmian 13:11 dla Asseco Arki. Polski Cukier Toruń dogonił rywali dopiero nieco ponad minutę przed końcem pierwszej kwarty, dzięki dwóm celnym trafieniom Donovana Jacksona, jednak po chwili Arka odpowiedziała celnym rzutem. Dzięki celnemu trafieniu Keyshawna Woodsa w ostatnich sekundach pierwszej kwarty, Polski Cukier Toruń prowadził 23:21.

Przeczytaj także: Nocna akcja strażników z Torunia. Zaczęło się od leżącego na chodniku...

Drugą kwartę celnym rzutem rozpoczął dla gości Damian Kulig. Polski Cukier wyszedł na prowadzenie 27:21, jednak dzięki celnej „trójce” Jakuba Kobela, Arka zbliżyła się do drużyny z Torunia na 3 punkty. Po chwilowym przestoju w zdobywaniu punktów, dla zespołu gości trafił Bartosz Diduszko i zwiększył prowadzenie torunian do 5 „oczek”. Polski Cukier Toruń zaczął uciekać gospodarzom, jednak Arka wciąż goniła. Dzięki celnemu trafieniu za 3 Keyshawna Woodsa, drużyna z Torunia powiększyła swoje prowadzenie i do szatni schodziła z wynikiem 38:31. Dalszy ciąg relacji pod galerią ze zdjęciami.

Druga połowa i cały mecz dla Polskiego Cukru! Asseco Arka Gdynia na deskach

Drugą część gry celnym rzutem wolnym rozpoczął Igor Wadowski co zbliżyło Asseco Arkę do drużyny gości na 6 punktów. Jednak Polski Cukier nie odpuszczał i zwiększył swoje prowadzenie na 40:32. Kilka błędów i straty w drużynie z Torunia sprawiło, że po 5 minutach trzeciej kwarty Arka doprowadziła do remisu. Drużyny raz po raz wymieniały się prowadzeniem i doprowadzały do remisu. Dzięki dwóm celnym rzutom wolnym Marko Ramljaka oraz „trójce” Keyshawna Woodsa, torunianie trzecią kwartę kończyli prowadzeniem 55:50.

Ostatnią kwartę od celnego wsadu rozpoczął Carlton Bragg Jr. Arka starała się odrabiać straty, jednak Polski Cukier nie zatrzymywał się. Dla toruńskiej drużyny cały czas punktował Woods, trafiali także Ramljak i Kulig. Na 5  minut przed końcem meczu torunianie prowadzili już 74:60. Kolejne punkty zdobywali Donovan Jackson i Damian Kulig. Nie zatrzymywał się także świetnie punktujący w tym meczu Woods. Ostatecznie Polski Cukier Toruń wygrał z Asseco Arką Gdynia szesnastoma punktami.

Asseco Arka Gdynia – Polski Cukier Toruń 72:88 (21:23, 10:15, 19:17, 22:33)

Asseco Arka Gdynia: M. Witliński 14, B. Wołoszyn 12, F. Dylewicz 9, I. Wadowski 8, A. Hrycaniuk 8, K. Vragović 7, J. Kobel 6, M. Kołodziej 5, M. Kaszowski 3, M. Malczyk 0, M. Pluta 0, M. Kowalczyk 0.

Polski Cukier Toruń: K. Woods 22, D. Jackson 16, A. Cel 14, D. Kulig 10, C. Bragg Jr. 7, B. Diduszko 6, M. Ramljak 6, O. Trotter 4, M. Samsonowicz 3, A. Perka 0, M. Wieluński 0, J. Kondraciuk 0