Aura w Toruniu nadal niekorzystna, ale są też dobre wieści! [PROGNOZA POGODY]

2019-09-18 10:47 KM
Aura w Toruniu nadal niekorzystna, ale są też dobre wieści!
Autor: Pixabay.com Aura w Toruniu nadal niekorzystna, ale są też dobre wieści!

Ten tydzień w Toruniu i okolicach upływa nam pod hasłem "czekamy na lepszą pogodę". W środę (18 września) znaczącej poprawy nie odnotujemy, ale tym razem mamy też do przekazania pozytywne wieści. Zobaczcie na co się przygotować!

Od poniedziałku doniesienia meteorologów są raczej pesymistyczne. Wygląda na to, że musimy wytrzymać jeszcze przynajmniej dni. Na szczęście już dziś będziemy mieli przynajmniej jeden powód do optymizmu...

- W środę będziemy na skraju niżu atmosferycznego znajdującego się na północny-wschód od Polski, w bardzo chłodnej masie powietrza, która w ciągu dnia okresami ogrzeje się do około 14 stopni (podczas opadów będzie niższa). Dodatkowo powieje dość silny, okresami silny zachodni wiatr (porywy do ponad 55 km/h), który w drugiej części dnia powinien się nieco uspokajać. Warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne - informuje Rafał Maszewski, właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl.

A gdzie te pozytywy? Chodzi o ciśnienie atmosferyczne, które pod koniec dnia ulegnie stabilizacji.

Prognoza pogody dla Torunia - poprawa już niebawem!

W czwartek będziemy musieli uporać się z przelotnymi deszczami, ale weekend zapowiada się całkiem fajnie. W piątek pierwsza zwyżka temperatur, a w kolejnych odnotujemy ostatnie podrygi lata. Na termometrach nawet 22 stopnie! Wiatr również nieco się uspokoi. Pogoda będzie sprzyjać spacerom po grodzie Kopernika!

Na portalu ESKA INFO Toruń będziemy dokładnie śledzić zmiany, które będą zachodzić w tym tygodniu. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu.