Awantura w sklepie na Rubinkowie. Na jaw wyszły dawne grzechy pijanego 41-latka

i

Autor: KMP w Toruniu Awantura w sklepie na Rubinkowie. Na jaw wyszły dawne grzechy pijanego 41-latka

Ależ wpadka!

Awantura w sklepie na Rubinkowie. Na jaw wyszły dawne grzechy pijanego 41-latka

2023-02-07 18:38

Toruń: 41-latek wykazał się agresją, a przy tym skrajną nieodpowiedzialnością. Kompletnie pijany przyszedł do sklepu spożywczego, gdzie uprzykrzał życie innym klientom. Próbował tez ukraść alkohol. Na tym również nie koniec! Okazało się, że delikwent jest poszukiwany listem gończym.

W tamten poniedziałek (6 lutego 2023 r.) toruńscy policjanci interweniowali w jednym ze sklepów spożywczych na Rubinkowie. Na miejscu pracownicy wskazali nietrzeźwego mężczyznę, który został ujęty, kiedy próbował opuścić sklep ze skradzionym alkoholem. - Zachowywał się on wulgarnie, przeszkadzał klientom sklepu, przeklinał. Kiedy mundurowi przystąpili do legitymowania, sprawca kradzieży próbował wprowadzić ich w błąd, podając fikcyjne dane osobowe - wyjaśnia mł. asp. Dominika Bocian z biura prasowego KMP w Toruniu.

Toruń. Był poszukiwany listem gończym. Wpadł w sklepie na Rubinkowie

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał co najmniej kilka powodów, aby nie chcieć spotkania z funkcjonariuszami. Delikwent został przewieziony do izby wytrzeźwień. Gdy „doszedł do siebie", został ukarany mandatem za kradzież, zakłócenie porządku publicznego, używanie słów wulgarnych i wprowadzenie w błąd policjantów podczas legitymowania.

- To nie wszystko. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że sprawca od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania. 41-latka poszukiwał listem gończym Sąd Rejonowy w Toruniu, który wydał też nakaz zatrzymania i doprowadzenia go do najbliższego zakładu karnego w innej sprawie. Mężczyzna został skazany na półtora roku pozbawienia wolności za jazdę pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, przy czym to przestępstwo popełnił w warunkach tzw. recydywy - informuje nas mł. asp. Bocian.

Pijany awanturował się w sklepie na terenie Torunia. Posiedzi w więzieniu

Wyliczone przez policjantkę "grzechy" 41-latka to również nie wszystko. Policjanci odkryli, że zatrzymany przez nich mężczyzna miał do odbycia trzy lata pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości oszustwo. Poszukiwany został już osadzony w jednostce penitencjarnej. Najbliższe lata spędzi za kratami i nie będzie to krótki pobyt.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia