Okradł kiosk

Włamał się do popularnego centrum handlowego. 23-latek z Torunia za kratami

2023-02-01 14:08

Toruń: Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 23-latka, który włamał się do saloniku prasowego. - Mężczyzna ukradł co najmniej 800 paczek papierosów, tytoń i gotówkę. Teraz za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności - informuje nas mł. asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu.

Oficer prasowa KMP w Toruniu poinformowała naszą redakcję, że nad włamaniem do saloniku prasowego policjanci z Komisariatu Toruń Śródmieście pracowali od 9 stycznia. Tego dnia otrzymali zgłoszenie od pracownika „kiosku" w jednym z toruńskich centrów handlowych. - Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że nieznany sprawca w czasie weekendu (7-8.01.23) włamał się i ukradł z jego wnętrza 800 paczek papierosów, tytoń oraz gotówkę - przekazuje mł. asp. Dominika Bocian.

Toruń. To 23-latek włamał się do popularnego centrum handlowego. Grozi mu 10 lat więzienia

Sprawa została wyjaśniona po trzech tygodniach od tego nieprzyjemnego zajścia. Policjanci na miejscu wykonali oględziny z udziałem technika kryminalistyki, zabezpieczyli też zapis z kamery monitoringu. Dzięki zebranym dowodom kryminalni ustalili, że za sprawą włamania stoi 23-latek z Torunia. Sprawca został zatrzymany w swoim mieszkaniu w miniony poniedziałek (30.01) i trafił prosto do policyjnej celi.

- Podejrzany usłyszał już zarzut za kradzież z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności, decyzję o wymiarze kary będzie podejmował sąd - podsumowuje oficer prasowa KMP w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy Toruń jest bezpiecznym miastem?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia